Komunikat prasowy nr 5

Komunikat prasowy nr 5

Szanowni Państwo,
kolejny dzień 49. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej za nami! Był to dzień pełen intensywnej pracy w ramach warsztatów artystycznych, który zakończyło ognisko integracyjne wszystkich uczestników tegorocznego Wiatraczka.
Dziś na Festiwalu (10.07)
 
Dziś dalszy ciąg warsztatów artystycznych. Uczestnicy szkolą swoją technikę śpiewu, gry na instrumentach oraz tańca.
Warsztaty odbywają się w: Kieleckim Centrum Kultury, Kieleckim Teatrze Tańca, Domu Środowisk Twórczych oraz Internacie Zespołu Szkół Elektrycznych. Jeśli chcieliby Państwo spotkać naszych uczestników to w większości miejsc nie będzie problemu z ich znalezieniem w godzinach 9.00-16.00. Jeśli interesuje Państwa jakaś konkretna lokalizacja to zachęcam do kontaktu, szybko sprawdzimy czy na pewno w danym bloku warsztatowym znajdą tam Państwo naszych uczestników.
Już o 18.00 planujemy start korowodu festiwalowego. Uczestnicy przemaszerują spod pomnika Henryka Sienkiewicza, ulicą Sienkiewicza na plac artystów, gdzie zrobią pamiątkowe zdjęcie.
Stamtąd przemaszerujemy do Domu Środowisk Twórczych, gdzie już o 18.30 rozpocznie się konkurs piosenki harcerskiej. W trakcie wydarzenia nasi uczestnicy staną do rywalizacji o „jodłę harcerską”.
Zaraz po koncercie na scenie wystąpi zespół „Pod wiatr”. Jest to zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego, który w swoim repertuarze posiada liczne piosenki turystyczne oraz szanty – gwarantujemy świetną zabawę!
Jutro na Festiwalu (11.07)
 
Już jutro dalszy trening umiejętności naszych uczestników w ramach warsztatów artystycznych. Festiwalowicze, którzy wybrali zajęcia wokalne pracują z następującymi konsultantami:
  • Andrzejem Wolskim,
  • Katarzyną Lisowską,
  • Zbigniewem Piaseckim,
  • Aleksandrą Lipińską,
  • Wojciechem Lipińskim,
  • Samuelą Modzelewską.
Krótkie informacje o naszych instruktorach znajdą Państwo pod linkiem: https://www.wiatraczek.pl/instruktorzy-artystyczni/
Wieczór będzie chwilą na lekkie szaleństwo, ponieważ dla uczestników przewidziana jest festiwalowa dyskoteka!
Przypominam, że zachęcam do korzystania z naszych materiałów dostępnych na naszych mediach społecznościowych oraz w galerii Flickr: https://www.flickr.com/photos/wiatraczek/albums
W razie wszelkich potrzeb zachęcam do kontaktu.
Pozdrawiam,
hm. Agnieszka Stochmal
Rzecznik Prasowy
49. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu
Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2022
e: rzecznik@wiatraczek.pl t: 500 786 345
ZHP Chorągiew Kielecka im. Stefana Żeromskiego
ul. Pańska 1a, 25-811 Kielce, NIP 657-038-65-25
tel. 41 344 65 55, www.kielecka.zhp.pl