Festiwal Harcerski to najlepsza okazja do rozwijania artystycznego warsztatu pod okiem doświadczonych instruktorów. W tym roku mamy przyjemność gościć grono wybitnych pedagogów i artystów, którzy poprowadzą dla Was warsztaty. Jak zawsze – na najwyższym poziomie!

TANIEC

Tomasz Rowiński – Szef Konsultantów Tanecznych

Tomasz Rowiński to uznany choreograf, tancerz zawodowy i reżyser, posiadający uprawnienia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz będący członkiem Związku Artystów Scen Polskich w Warszawie. Jako tancerz występował w największych polskich produkcjach telewizyjnych i teatralnych, a także zdobył liczne nagrody, w tym od Prezydenta Miasta Kielc i Marszałka województwa świętokrzyskiego za dorobek artystyczny. Na co dzień prowadzi Studio Tańca i Stylu „Rewanż” w Kielcach, gdzie kształci przyszłych instruktorów i choreografów oraz jest głównym choreografem koncertu „Gospodarze – Gościom” podczas Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Odpowiadalny za reżyserię wielu wydarzeń, w tym finału wyborów Miss Polonia Ziemi Świętokrzyskiej, oraz współorganizował „I Ogólnopolski Festiwal Tańca” i „Galę Mistrzów Tańca” w Zagnańsku.

dr Elżbieta Pańtak – Konsultantka Taneczna, Jazz, Broadway Jazz

Dr Elżbieta Pańtak, założycielka i dyrektorka Kieleckiego Teatru Tańca, jest uznawaną choreografką i pedagożką tańca jazzowego. Jej prace były prezentowane na licznych międzynarodowych scenach, a ona sama otrzymała wiele nagród. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego – teatrologia. Odbyła studia podyplomowe – teoria tańca na Uniwersytecie Muzycznym Chopina w Warszawie.

dr Grzegorz Pańtak – Konsultant Taneczny, Jazz, Taniec Współczesny

Dr Grzegorz Pańtak to uznany tancerz, pedagog tańca i choreograf, pełniący funkcję zastępcy dyrektora Kieleckiego Teatru Tańca. Jego specjalizacja obejmuje taniec jazzowy i współczesny, a w swojej karierze zawodowej wykładał na wielu uczelniach tanecznych w Polsce. Jest inicjatorem i liderem projektu „Przestrzenie Sztuki”, realizowanego w Kielcach pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Grzegorz Pańtak zdobył liczne nagrody, w tym Świętokrzyską Nagrodę Kultury oraz Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Jego doświadczenie choreograficzne obejmuje współpracę z wieloma operami oraz produkcje telewizyjne i teatralne.

Małgorzata Ziółkowska – Konsultantka Taneczna, Jazz

Małgorzata Ziółkowska, kierowniczka baletu w Kieleckim Teatrze Tańca, jest tancerką-solistką z ponad 20-letnim stażem oraz wykładowczynią akademicką. Jej spektakle i choreografie były prezentowane na wielu prestiżowych scenach zarówno w Polsce, jak i za granicą​. Jej pasja i zaangażowanie w taniec zostały docenione wieloma nagrodami, w tym Brązowym Krzyżem Zasługi przyznanym przez Prezydenta RP.

Mariusz Jasuwienas – Konsultant Taneczny, Jazz, Broadway Jazz, Show Dance

Mariusz „Mario” Jasuwienas to tancerz, choreograf i instruktor z imponującą ścieżką rozwoju. „Mario” jest finalistą „You Can Dance”. Jego spektakl „Shalom” został wybrany na Światowe Dni Młodzieży w Sydney, a choreografie jego autorstwa można zobaczyć w prestiżowych teatrach. Na swoim koncie ma ​naukę i współpracę z prestiżowymi szkołami tanecznymi w Europie i USA oraz zdobycie tytułów Mistrza Polski, Europy i Świata.

Hanna Liaskovich – Konsultantka Taneczna, Klasyka, New Folk

Hanna Liaskovich to choreografka, tancerka z ponad 20-letnim doświadczeniem, reżyserka spektakli tanecznych. Ukończyła Uniwersytet Kultury i Sztuki w Mińsku oraz Uniwersytet Jagiellońskiego. Prowadzi zespół samby brazylijskiej Ararinhas oraz organizuje międzynarodowe festiwale taneczne.

Monika Wielińska – Konsultantka Taneczna, HipHop

Monika Wielińska doskonale rozumie potrzeby młodych tancerzy, ponieważ sama rozpoczęła swoją taneczną przygodę jako 6-latka. Dwukrotnie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w kategorii Dance Freestyle, była tancerka zawodowego Kieleckiego Teatru Tańca, od 2007 roku dyplomowany instruktor tańca Hip Hop, absolwentka Kursu Choreografii Scenicznej w Krakowie, licencjonowany instruktor ZUMBA. Jest założycielką Studia Tańca i Rozwoju Ruchowego „3 YOUR MIND”.

Anna Budnicka – Konsultantka Taneczna, Klasyka

Anna Budnicka to doświadczona tancerka, pedagożka tańca i choreografka, która pełniła funkcję kierowniczki baletu w Kieleckim Teatrze Tańca. Od lat związana z KTT. Obecnie w Szkole Kieleckiego Teatru Tańca uczy dzieci i młodzież tańca klasycznego. Prowadzi warsztaty taneczne na terenie całej Polski.

Agnieszka Adamczyk – Konsultantka Taneczna, Folklor

Agnieszka Adamczyk to instruktorka tańca ludowego z bogatym doświadczeniem w prowadzeniu zajęć z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi oraz  tancerką z 10-letnim doświadczeniem. Na co dzień pracuje jako choreograf Zespołu Pieśni i Tańca „Kielce” oraz dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Górne Nutki”. Współpracuje z Filharmonią Świętokrzyską i Pińczowskim Centrum Kultury.

Antonina Kamińska – Konsultantka Taneczna, Taniec Współczesny

Antonina Kamińska to choreografka i tancerka z imponującym dorobkiem, obejmującym pracę w jednym z najsilniejszych studiów tańca współczesnego na Ukrainie. Prowadzi własną szkołę tańca współczesnego „Poezja Ruchu”, a jej choreografie zdobywają nagrody na międzynarodowych festiwalach.

MUZYKA

Andrzej Wolski – Szef Konsultantów Muzycznych

Andrzej Wolski to muzyk, kompozytor, nauczyciel i producent nagrań z wieloletnim doświadczeniem. Pełni funkcję Szefa Konsultantów Muzycznych na 51. Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Jego uczniowie regularnie zdobywają nagrody na prestiżowych konkursach.

dr hab. Wojciech Lipiński – Konsultant Muzyczny

Wojciech Lipiński, gitarzysta i kompozytor, ukończył studia na Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Hochschule Fur Kunste Bremen. Specjalizuje się w jazzie i muzyce improwizowanej, a jego projekty muzyczne zdobywają uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą​. Pracuje jako adiunkt na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego oraz nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej w Kielcach, gdzie wprowadza innowacyjne metody nauczania.

dr Katarzyna Lisowska – Konsultantka Muzyczna

Katarzyna Lisowska to wszechstronna artystka, pedagożka i doktorka sztuk muzycznych z bogatym doświadczeniem. Jej praca z młodymi wokalistami obejmuje zarówno rozwój techniczny, jak i interpretację tekstu, co czyni ją wyjątkowym wsparciem dla uczestników festiwalu.

Aleksandra Królik – Konsultantka Muzyczna

Aleksandra Królik to wszechstronna wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, która ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Posiada także dyplomy Studiów Podyplomowych z Emisji Głosu oraz Artystycznych Form Aktywności Ruchowej. Jest wykładowcą AST w Krakowie oraz prowadzi zajęcia z emisji głosu w Krakowskiej Szkole Jazzu, a także w licznych warsztatach muzycznych w całej Polsce. Jako doświadczona artystka estradowa, Aleksandra występuje zarówno jako solistka w swoich autorskich projektach, jak i jako głos wspierający w popularnych zespołach i programach telewizyjnych.

Aleksandra Lipińska – Konsultantka Muzyczna

Aleksandra Lipińska, muzyczka i pedagożka z 22-letnim doświadczeniem. Jest absolwentką Katedry Rytmiki i Improwizacji Fortepianowej łódzkiej Akademii Muzycznej. Prowadzi działalność edukacyjną i artystyczną, a także współpracuje koncertowo ze swoim mężem Wojciechem Lipińskim.

Beata Chodurek – Konsultantka Muzyczna

Instruktorka (trener wokalny) Klubu Piosenki RYTM działającego przy Staszowskim Ośrodku Kultury, uczy także muzyki i plastyki w szkole. Studiowała na Wyższej Szkole Pedagogicznej i we Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach kierunki: muzyka, arteterapia, zarządzanie. Odznaczona, postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Brązowym Krzyżem Zasługi.

Ewa Goworowska – Konsultantka Muzyczna

Ewa Goworowska to wybitna dyrygentka, trenerka wokalna i pedagożka z 35-letnim doświadczeniem. Na co dzień pracuje jako instruktor wokalny w Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, a jej podopieczni zdobywają liczne sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej.

Nasi instruktorzy to nie tylko wybitni specjaliści w swoich dziedzinach, ale również pasjonaci zarażający  entuzjazmem. Gwarantujemy, że pod ich okiem każdy uczestnik otrzyma ogromną dawkę inspiracji  i motywacji do dalszego rozwoju artystycznych pasji.

Do zobaczenia na Festiwalu Harcerskim!

Naszymi Instruktorami Artystycznymi są uznani w środowisku animatorzy kultury, wokaliści, muzycy, choreografowie, którzy posiadają ugruntowaną pozycję na polskiej i zagranicznej scenie artystycznej. To także doświadczeni pedagodzy, których podopieczni są laureatami licznych konkursów.

Instruktorzy Artystyczni oceniają występy podczas Przeglądów Konkursowych oraz pracują z dziećmi i młodzieżą podczas Warsztatów Artystycznych.

Chcesz wiedzieć kto w tym roku będzie z nami? Śledź uważnie naszą stronę!

Dyrektor artystyczny

hm. Arkadiusz Szostak

tel. 789-444-998
arek.szostak@wiatraczek.pl