Zdobądź nominację do Koncertu „Gospodarze-Gościom” – Harcerska Wiosna Kulturalna startuje!

Zdobądź nominację do Koncertu „Gospodarze-Gościom” – Harcerska Wiosna Kulturalna startuje!

Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecka im. Stefana Żeromskiego oraz Dom Kultury „Białogon” w Kielcach zapraszają wokalistów oraz zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne działające w szkołach oraz placówkach upowszechniania kultur do udziału w Harcerskiej Wiośnie Kulturalnej 2019, która odbędzie się w dniach 10-11 maja w Domu Kultury „Białogon”. 

Harcerska Wiosna Kulturalna jest corocznym podsumowaniem pracy artystycznej drużyn, zespołów harcerskich, szkolnych, działających w placówkach upowszechniania kultury oraz wokalistów. Jest to wydarzenie kierowane do dzieci i młodzieży z regionu świętokrzyskiego, które ma inspirować do poszukiwań wartościowego repertuaru i form jego prezentacji.

Jednocześnie przeglądy Harcerskiej Wiosny Kulturalnej stanowią jedyne eliminacje do udziału w Koncercie „Gospodarze-Gościom” 46. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej 2019. Nominacja przyznana w czasie Harcerskiej Wiosny Kulturalnej jest przepustką na scenę Amfiteatru „Kadzielnia” w Kielcach.

Zachęcamy uczestników do wybierania utworów, które nawiązywać będą do tematyki harcerskiej i harcerskiego stylu życia, a także takich, które promują radosne podejście do życia oraz pozytywne wartości i postawy: kontakt z naturą i szacunek dla przyrody, przyjaźń, braterstwo, służbę dla społeczności i poświęcenie dla wspólnego dobra, przeżywanie przygód, wędrowanie i poznawanie świata. Takie utwory z pewnością będą cieszyć się uznaniem wśród jurorów tegorocznych przeglądów.

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 30 kwietnia 2019 roku.