Małgorzata Ziółkowska – Konsultantka Taneczna

Małgorzata Ziółkowska – Konsultantka Taneczna

W tym roku do grupy konsultantów tanecznych dołącza Małgorzata Ziółkowska.

Kierownik baletu w Kieleckim Teatrze Tańca, tancerka-solistka, związana z teatrem od 1999 roku do chwili obecnej. W 2005 ukończyła Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny z dziedziny tańca współczesnego w Kielcach oraz Prasoznastwo na UJK w Kielcach w 2005 roku. Wykładowca akademicki AHE w Łodzi. Jako solistka Kieleckiego Teatru Tańca występowała na wielu scenach polskich i zagranicznych m.in. w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie, Teatrze Wielkim w Łodzi, Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, na scenach w Czechach, Niemczech, Ukrainie, Francji, Chinach czy w Stanach Zjednoczonych.

Kreacje artystyczne realizowała w spektaklach realizowanych przez Elżbietę Pańtak, Grzegorza Pańtaka, Thierrego Vergera, Andrzeja Morawca, Irę Nadię Kodiche, Zofię Rudnicką, Alaina Bernarda, Jacka Tyskiego, Jeana Claude Marignale’a, Billego Goodsona, Beate Volack, Rickiego Palomino i Stacy Boeddeker oraz Jacka Przybyłowicza, Wojciecha Mochnieja, Artura Grabarczyka czy Roberta Bondary i wielu innych.

Tworzy również własne spektakle mi.in. ” Carme(n)love:, ” Perła” dla Kieleckiego Teatru Tańca.  Współpracowała jako twórca ruchu scenicznego z teatrami dramatycznymi, między innymi z: Teatrem im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, Teatrem TeTaTet czy „Pegaz”.

Autorka licznych kompozycji i etiud dla czołowych  polskich zespołów dziecięcych i  młodzieżowych w Polsce.

Obecnie Doktorantka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP w 2021 roku oraz Nagrodą Miasta Kielce za osiągnięcia artystyczne w 2011 roku.