Komunikat prasowy nr 9 (18.07)

Szanowni Państwo,

dobiegły końca prezentacje uczestników na Rynku organizowane w ramach Koncertów „Zakręceni na Kielce”. Przez scenę przewinęli się wszyscy biorący udział w przeglądach uczestnicy Festiwalu i wykonało 26 układów choreograficznych oraz zaśpiewało 79 utworów. Zdjęcia z wydarzeń festiwalowych znajdą Państwo na stronie: www.flickr.com/photos/wiatraczek

Dzisiaj na Festiwalu (18.07)

Dziś pierwszy dzień prób do Koncertu Galowego Laureatów. Występujący będą się przygotowywać w Amfiteatrze Kadzielnia w godzinach 10.30-13.00, 14.30-17.30 oraz 19.00-22.00. Dodatkowe napięcie buduje fakt, że uczestnicy koncertu nadal nie wiedzą, czy otrzymają na nim festiwalowe „Jodły”.

Wszystkich Kielczan gorąco zapraszamy o 17.00 na Rynek na Koncert Międzypokoleniowy, zaczniemy od wspólnego wykonania ponadczasowych harcerskich hitów. O 17.45 rozpocznie się  Konkurs Piosenki Harcerskiej – na rynkowej scenie uczestnicy będą rywalizować o Jodłę Harcerską, czyli nagrodę skierowaną do najlepszych wykonawców piosenek o tematyce typowo harcerskiej. O 20.00 wystąpi gwiazda wieczoru – Manufaktura Piosenki Harcerskiej WARTAKI. Zespół ten jest jednym z nielicznych nadal aktywnych uczestników pierwszej edycji Wiatraczka! W tym roku na Festiwalu zawitała jego 10 generacja, oznacza to że zdecydowanie potrafią połączyć wszystkie pokolenia harcerzy.

Jutro na Festiwalu (19.07)

To kolejny dzień bardzo intensywnych przygotowań do Koncertowego Laureatów, który odbędzie się już w tę sobotę o 19.30 w Amfiteatrze Kadzielnia.
Próby odbywają się w godzinach 10.00-13.00 i 14.30-17.30. Natomiast jeśli chcą Państwo zobaczyć ostateczne przygotowania to zapraszamy na próbę generalną (19.00-22.00).

Kielczan kochających rocka zapraszamy natomiast na Koncert „Młodzi Dobrze Rockujący”, który rozpocznie się już o 19.00 na kieleckim Rynku. Festiwal kolejny raz otwiera się na muzykę rockową graną na żywo i w tym roku zaprosił na scenę młode zespoły debiutujące na scenach muzycznych tj. Szkolna36 oraz Mad Horses.

Gwiazdą wieczoru będzie młody, ale już dojrzały muzycznie i repertuarowo świętokrzyski zespół HOOK!

Przypominam, że w razie pytań lub specjalnych potrzeb pozostaję do Państwa dyspozycji!

Serdecznie pozdrawiam!

phm. Agnieszka Stochmal

Rzecznik Prasowy 46. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu
Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2019

http://www.wiatraczek.pl