Komunikat prasowy nr 8

Szanowni Państwo,
to już ostatni dzień warsztatów artystycznych. Wszyscy wiedzą, że już coraz bliżej Koncert Galowy Lauratów, co dodatkowo motywuje uczestników do wytężonej pracy.
Poprzedni dzień dla uczestników projektu „Culture is a bridge” był doskonałą okazją, aby się lepiej poznać. Poniżej przesyłam zdjęcie z wieczornego ogniska integracyjnego, więcej znajdą Państwo w naszej galerii: https://www.flickr.com/photos/wiatraczek/albums/72157719538013329/
Dzisiaj na Festiwalu (14.07)
 
Uczestnikom środa upłynie pod znakiem warsztatów artystycznych. Będą oni pracować w godzinach 9.00-17.00. Można ich spotkać w:

  • Domu Środowisk Twórczych,
  • Kieleckim Centrum Kultury,
  • Kieleckiej Szkole Tańca,
  • Studiu Piosenki SAMI,
  • Szkole Tańca Kieleckiego Teatru Tańca.

Warsztaty odbywają się w różnych miejscach, w różnych godzinach z przerwami na dezynfekcję sal, dlatego jeśli chcą Państwo nas odwiedzić to zachęcam do wcześniejszego kontaktu – podpowiem, gdzie w danej godzinie można spotkać naszych uczestników.

W tym czasie grupa uczestników projektu „Culture is a bridge” będzie brać udział w warsztatach związanych z organizacją wydarzeń kulturalnych oraz ich obsługą medialną. Planowane są także zajęcia z tańców regionalnych oraz tańca HIP-HOP – pomoże to im stworzyć prezentację, która zostanie przedstawiona jesienią na wydarzeniu organizowanym w Murcji. Projekt jest finansowany przez Unię Europejską w ramach programu „Erasmus+”.

O 19.00 w Domu Środowisk Twórczych – Pałacyku T. Zielińskiego rozpocznie się Konkurs Piosenki Harcerskiej, czyli przeglądy konkursowe o „harcerską jodłę”. Wydarzenie będzie w dużej części realizowane przez uczestników projektu „Culture is a bridge”.
Zaraz po konkursie na scenie wystąpi zespół, który od lat związany jest z naszym Festiwalem – Zespół „Wołosatki”.
Jutro na Festiwalu – 15.07
 
Czwartek to pierwszy dzień, w którym rozpoczną się próby do Koncertu Galowego Laureatów. Próby będą odbywały się w Amfiteatrze Kadzielnia.