Komunikat prasowy nr 8 (17.07)

Szanowni Państwo,

za nami dwa z trzech koncertów „Zakręceni na Kielce” nasi uczestnicy pokazywali na nich swoje umiejętności mieszkańcom Kielc. Była to świetna okazja, aby przygotować uczestników na tremę związaną z występem na większej scenie – na Koncercie Galowym Laureatów, który odbędzie się już 20 lipca o 19.30 w Amfiteatrze Kadzielnia.
Dzisiaj na Festiwalu (17.07)
 
Dziś ostatni dzień warsztatów artystycznych i pracy z konsultantami. Uczestnicy już dowiedzieli się kto z nich będzie występował na Koncercie Galowym Laureatów i to dla nich ostatni moment, aby skorzystać z uwag ich instruktorów artystycznych.
Około 18.30 na scenie na Rynku zaprezentują się wszyscy wokaliści, którzy w ramach pracy na warsztatach przygotowali zupełnie nowy repertuar na dzisiejszy Koncert „Zakręceni na Kielce”.
Jutro na Festiwalu (18.07)
 
Już jutro w Amfiteatrze Kadzielnia rozpoczną się próby do Koncertu Galowego Laureatów. Jest to bardzo ważny moment Festiwalu, ponieważ oprócz wspaniałego widowiska jest to moment wręczenia „Jodeł” – tradycyjnych festiwalowych statuetek. Próby odbędą się w godzinach 10.00-13.00, 14.30-17.30 i 19.00-22.00.
Natomiast o 17.00 na Rynku Koncert Międzypokoleniowy. Mieszkańcy Kielc będą mogli z nami pośpiewać ponadczasowe harcerskie hity, a kiedy już się wyśpiewają to na scenie wystąpi Manufaktura Piosenki Harcerskiej WARTAKI z Koła. Zespół działa nieprzerwanie od 1973 r. i posiada status Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wielkopolskiej Chorągwi ZHP. Grupa łączy wiele pokoleń harcerzy, a przez jej szeregi przewinęło się już ponad 500 osób. Jest to jedyny zespół, który brał udział w pierwszej edycji naszego Festiwalu! Więcej o Wartakach znajdą Państwo na ich stronie internetowej: http://www.wartaki.pl
Około 19.00 na scenie pojawią się nasi uczestnicy, którzy staną do rywalizacji o Jodły Harcerskie w ramach Konkursu Piosenki Harcerskiej. Jeśli bliska jest Wam piosenka harcerska, turystyczna oraz poezja śpiewana to serdecznie zapraszamy.
Zachęcam Państwa do odwiedzania naszych mediów społecznościowych oraz galerii online:

– www.wiatraczek.pl

– www.facebook.com/HFKMS/

– www.youtube.com/user/FestiwalKielce

– www.flickr.com/photos/wiatraczek

– www.instagram.com/kielecka_zhp/
Oczywiście zapraszamy do korzystania z naszych materiałów. W razie pytań lub specjalnych potrzeb pozostaję do Państwa dyspozycji.

Serdecznie pozdrawiam!

phm. Agnieszka Stochmal

Rzecznik Prasowy 46. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu
Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2019

http://www.wiatraczek.pl