Komunikat prasowy nr 7

Szanowni Państwo,
wiatraczek nadal się kręci, a my jesteśmy już na półmetku 48. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Za nami kolejny dzień pełen ciężkiej pracy warsztatowej naszych uczestników. Widzimy już także efekty współpracy z naszymi konsultantami. Poniżej przesyłam kilka zdjęć z tegorocznych warsztatów.
Dzisiaj na Festiwalu (13.07)
 
Uczestnicy w ramach warsztatów artystycznych spędzają kolejne godziny na pracy nad swoimi układami tanecznymi oraz prezentacjami wokalnymi i wokalno-instrumentalnymi. Będą oni pracować w godzinach 9.00-17.00. Można ich spotkać w:

  • Domu Środowisk Twórczych,
  • Kieleckim Centrum Kultury,
  • Kieleckiej Szkole Tańca,
  • Studiu Piosenki SAMI,
  • Szkole Tańca Kieleckiego Teatru Tańca.

Warsztaty odbywają się w różnych miejscach, w różnych godzinach z przerwami na dezynfekcję sal, dlatego jeśli chcą Państwo nas odwiedzić to zachęcam do wcześniejszego kontaktu – podpowiem, gdzie w danej godzinie można spotkać naszych uczestników.

Równocześnie dotrze do nas grupa uczestników projektu „Culture is a bridge” dofinansowanego przez Unię Europejską w ramach projektu „Erasmus+”. Ich działania rozpoczną się od spotkania organizacyjnego, następnie udadzą się na warsztaty artystyczne. Na popołudnie przewidzieliśmy spacer po Kielcach, natomiast wieczorem odbędzie się ognisko integracyjne.
Jutro na Festiwalu (14.07)
 
Środa upłynie uczestnikom Festiwalu pod znakiem warsztatów artystycznych.
Projekt „Culture is a bridge” również weźmie udział w warsztatach artystycznych, a także w warsztatach związanych z obsługą medialną wydarzeń kulturalnych. Przed nimi także pierwsza próba – wieczorem w trakcie konkursu oraz koncertu uczestnicy projektu spróbują swoich sił jako reporterzy oraz inspicjenci.
O 19.00 w Domu Środowisk Twórczych, w ogrodach Pałacyku T. Zielińskiego odbędzie się Konkurs Piosenki Harcerskiej, a ok. 20.30 rozpocznie się Koncert Zespołu „Wołosatki”. Konkurs ten pozwala najlepszym uczestnikom na zdobycie „jodły harcerskiej”.

Zachęcam do odwiedzania naszych mediów społecznościowych oraz galerii online:

– www.wiatraczek.pl

– www.facebook.com/HFKMS/

– www.youtube.com/user/FestiwalKielce

– www.flickr.com/photos/wiatraczek

– www.instagram.com/kielecka_zhp/

Oczywiście zapraszamy do korzystania z naszych materiałów!