Komunikat prasowy nr 6

Komunikat prasowy nr 6

Szanowni Państwo,
od dziś śmiało możemy mówić, że nasi Festiwalowicze przejęli Kielce, ponieważ wczoraj nasz barwny korowód otrzymał klucze od bram miasta. Pełen pozytywnej energii pochód zakończył Koncert Międzypokoleniowy, w trakcie którego wystąpili: Big Band Włoszczowa, Manufaktura Piosenki Harcerskiej „Wartaki” Pokolenia oraz Zespół Tańca Ludowego „Barvinok”.
Od wczoraj do 12 lipca o 19.00 codziennie na scenie na kieleckim Rynku będzie można zobaczyć naszych uczestników.
Dziś na Festiwalu (10.07)
Dzisiejszy dzień uczestnicy rozpoczną warsztatami artystycznymi.
Podobnie jak we wcześniejszych dniach nasi tancerze niezmiennie będą ćwiczyć w godzinach 9.00-17.15, w następujących lokalizacjach: Kieleckie Centrum Kultury oraz Kielecki Teatr Tańca.
W związku z warsztatami muzycznymi z Andrzejem Piasecznym nieco zmieniają się lokalizacje warsztatów wokalnych. Młodzi muzycy będą pracować w godzinach 9.30-17.00 w następujących miejscach: Mała scena Kieleckiego Centrum Kultury, Dom Kultury „Zameczek”, Internat ZSE.
Jeśli są Państwo zainteresowani godzinami warsztatów w konkretnych lokalizacjach bardzo proszę o kontakt.
Wieczorem na kieleckim Rynku odbędzie się Konkurs Piosenki Harcerskiej. Na scenie wystąpią 34 podmioty artystyczne, które będą rywalizować o specjalną jodłę. Rozpoczynamy o 19.00, wstęp oczywiście jest wolny.
Jutro na Festiwalu (11.07)
To kolejny dzień intensywnej pracy naszych uczestników warsztatów artystycznych. Będą oni ćwiczyć pod okiem doświadczonych konsultantów, którzy chętnie pomagają w szlifowaniu ich talentów.
Szczegółowe informacje dotyczące osób pracujących z naszymi festiwalowiczami znajdą Państwo na stronie – https://www.wiatraczek.pl/instruktorzy-artystyczni/
O 19.00 zaprosimy kielczan pod scenę na Rynku, ponieważ odbędzie się tam Koncert, w trakcie którego zaprezentują się nasi młodzi tancerze. Gwarantujemy, że będzie to wspaniałe widowisko.
Przypominamy także, że mogą Państwo śmiało korzystać z naszych materiałów udostępnianych w Internecie: