Komunikat prasowy nr 6 (15.07)

Szanowni Państwo,
Działo się w Kielcach! Uczestnicy 46. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej oficjalnie opanowali miasto i otrzymali klucze od Prezydenta Kielc Bogdana Wenty.
Pomimo porannego oberwania chmury i dość niepewnej aury ponad 250 osób wzięło udział w Akcji „Największy Zespół Rockowy” i wspólnie wykonało ponadczasowy hit zespołu Dżem – „Wehikuł Czasu”. Razem zagrały gitary, perkusje, cajony, ukulela, a w rolę wokalistów wczuł się cały Rynek. Zaraz potem 2,5 Trio, Shapeles, Baby Rock oraz Kakadu zagrali największe hity rocka. Najmłodsi chętnie korzystali także z atrakcji przygotowanych w ramach Pikniku Rodzinnego. Mieszkańcy mieli także możliwość zobaczyć festiwalowiczów z Ukrainy, Kanady, Gdańska, Łodzi, Darłowa, Wrocławia i wielu innych w barwnych strojach, prezentujących się w ramach Korowodu.
Zdjęcia z tych wydarzeń znajdą Państwo: https://www.flickr.com/photos/wiatraczek
Dzisiaj na Festiwalu (15.07)
Na wiatraczku nie zwalniamy tempa – kolejny dzień upłynie uczestnikom pod znakiem intensywnej pracy nad ich talentami na warsztatach artystycznych. Nasi konsultanci starają się poszerzyć wachlarze umiejętności – tancerze pracują nad swoimi układami, a wokaliści nad głosami. Od dziś gościem specjalnym festiwalowych warsztatów jest Elżbieta ZAPENDOWSKA!
Jeśli chcieliby Państwo zobaczyć ich pracę zapraszamy między 10.00, a 17.00 do Kieleckiego Centrum Kultury, Kieleckiego Teatru Tańca oraz Wojewódzkiego Domu Kultury.
Jednak jeśli wolą Państwo występy na scenie przed szerszą publicznością, to nie pozostaje nam nic innego jak tylko zaprosić na wieczorny Koncert „Zakręceni na Kielce”. Od 19.00 na Rynku potrwają prezentacje uczestników Festiwalu. Dziś na scenie zaprezentują się nasi zagraniczni przyjaciele z Kanady i Ukrainy.
Jutro na Festiwalu (16.07)
Dla naszych uczestników najważniejszym punktem programu są warsztaty artystyczne, dlatego ponownie spróbują oni swoich sił w salach baletowych oraz naszych studiach wokalnych. Bardzo ekscytujące jest obserwowanie jak z dnia na dzień poprawiają oni swoją technikę, dzięki doświadczonym instruktorom.
O 19.00 na Rynku kielczanie będą mogli kolejny raz zobaczyć uczestników, bowiem ponownie odbędzie się Koncert „Zakręceni na Kielce”. Festiwalowicze podzielą się z kielczanami tym co potrafią najlepiej – swoją muzyką i pozytywną energią!
O 21.00 nasi uczestnicy w ramach miasteczka festiwalowego będą mogli wziąć udział w Turnieju „Quizwanie”, który sprawdzi ile dowiedzieli się o Kielcach i Festiwalu w ciągu ostatnich dni.
Zachęcam Państwa do odwiedzania naszych mediów społecznościowych oraz galerii online:
– www.wiatraczek.pl
-www.facebook.com/HFKMS/
– www.youtube.com/user/FestiwalKielce
– www.flickr.com/photos/wiatraczek
– www.instagram.com/kielecka_zhp/
Oczywiście zapraszamy do korzystania z naszych materiałów. W razie pytań lub specjalnych potrzeb pozostaję do Państwa dyspozycji.
Serdecznie pozdrawiam!
phm. Agnieszka Stochmal
Rzecznik Prasowy 46. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu
Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2019
http://www.wiatraczek.pl