Komunikat prasowy nr 5

Komunikat prasowy nr 5

Szanowni Państwo,
cóż to był za wieczór! Na scenie Amfiteatru w ramach Jubileuszowego Koncertu „Gospodarze-Gościom” pojawiło się ponad 560 artystów, którzy zaprezentowali niesamowite, barwne show. Wystąpili wielokrotni laureaci Złotych Jodeł, którzy zgodzili się w ramach koncertu pokazać swoje nagrodzone prezentacje.
Dzisiaj na Festiwalu (9.07)
Dzisiejszy dzień upłynie nam pod znakiem oficjalnego przejęcia kluczy do bram miasta, bowiem już o 18.30 wystartuje festiwalowy korowód. Wszyscy Festiwalowicze w rytm wybijany przez Orkiestrę Młodzieżową z Oleszna przemaszerują spod Pomnika Henryka Sienkiewicza – ul. Sienkiewicza – ul. Małą – na Rynek, gdzie od 19.00 będzie trwał już Koncert Międzypokoleniowy. Oprócz wręczenia kluczy przez władze miejskie przewidziana jest moc wrażeń – na scenie zobaczymy Big Band Włoszczowa, Narodowy Ukraiński Zespół Tańca „Barwinok” oraz Manufakturę Piosenki Harcerskiej „Wartaki”.
Dla uczestników nie będzie to jednak koniec atrakcji, bowiem będą szlifować swój warsztat, w trakcie warsztatów artystycznych.
Warsztaty wokalne będą odbywały się w godzinach 9.00-13.00 oraz 14.30-16.30, w następujących lokalizacjach: Dom Środowisk Twórczych, Studio Melodia, Studio Sami, Dom Kultury „Zameczek”, Internat Zespołu Szkół Elektrycznych.
Warsztaty taneczne będą odbywały się w godzinach 9.00-17.15, w następujących lokalizacjach: Kieleckie Centrum Kultury oraz Kielecki Teatr Tańca.
Jutro na Festiwalu (10.07)
Jutrzejszy dzień jest kolejnym dniem warsztatów artystycznych. Zajęcia taneczne będą realizowane zgodnie ze wcześniejszym harmonogramem, jednak część wokalna ulegnie zmianie. Bowiem na uczestników czeka nasza jubileuszowa niespodzianka – warsztaty z Andrzejem Piasecznym!
Wieczorem przewidujemy kolejny koncert na Rynku – tym razem będzie to Konkurs Piosenki Harcerskiej. Jest to osobny przegląd konkursowy o festiwalową jodłę. Rozpoczynamy o 19.00, a wstęp jest wolny.
W załączniku przesyłam Państwu grafikę dotyczącą wydarzeń na kieleckim Rynku. Zachęcam Państwa do udostępniania jej w Państwa mediach.