Komunikat prasowy nr 5 (14.07)

Szanowni Państwo,

poranna pogoda trochę nas postraszyła, ale udało się! Za nami wspaniałe widowisko jakim był Koncert Gospodarze-Gościom. Przeszło 450 artystów z województwa świętokrzyskiego zaprezentowało swoje umiejętności w show pt. „W Strasznym Dworze”. Wspaniała muzyka oraz niesamowita choreografia to coś co na dłużej zostanie w głowach wszystkich widzów. Przed Państwem zdjęcia z tego wydarzenia: https://www.flickr.com/photos/wiatraczek/albums/72157709625455757

Dzisiaj na Festiwalu (14.07)

Niedziela będzie bardzo angażująca dla wszystkich naszych uczestników – rozpoczną dzień od warsztatów artystycznych w Kieleckim Teatrze Tańca, Kieleckim Centrum Kultury oraz Wojewódzkim Domu Kultury.

Natomiast od 15.00 harcerze będą organizować zajęcia na Rynku dla mieszkańców Kielc. Będą oni mogli wziąć udział w animacjach oraz konkursach przygotowanych w ramach Pikniku Rodzinnego. Najmłodsi będą mogli pomalować buzie, a także spróbować swoich sił w mini-golfie, kręglach oraz zabawach z chustą animacyjną.

O 18.45 z Placu Moniuszki wystartuje Korowód Festiwalowy. Rozśpiewany i roztańczony pochód przewędruje ulicą Sienkiewicza i ulicą Małą na Rynek. Tam na scenie Prezydent Kielc tradycyjnie wręczy harcerzom klucze do bram miasta.

Kolejnym punktem niedzielnego programu jest Akcja Największy Zespół Rockowy. Będziemy wspólnie bić rekord ilości osób wykonujących jeden utwór – tym razem padło na kultowy „Wehikuł Czasu” zespołu Dżem.
Kielczanie! Wesprzyjcie nas grając na instrumentach lub po prostu śpiewając razem z nami! Próby do akcji rozpoczną się o 17.30. Więcej o akcji oraz materiały do nauki można znaleźć na stronie: https://www.wiatraczek.pl/nzr/
Zaraz po akcji rozpocznie się koncert „Wehikuł czasu”, na którym z świętokrzyskimi zespołami (na scenie: Shapeles, Baby Rock oraz Kakadu) posłuchamy największych hitów polskiego rocka.

Jutro na Festiwalu (15.07)

To kolejny dzień w którym nasi uczestnicy zmierzą się z warsztatami artystycznymi. Pod wodzą konsultantów będą pracować nad swoimi umiejętnościami. Warsztaty odbywają się w Kieleckim Centrum Kultury, Kieleckim Teatrze Tańca oraz Wojewódzkim Domu Kultury.

Natomiast o 19.00 na Rynku rozpocznie się pierwszy Koncert „Zakręceni na Kielce”. Uczestnicy Festiwalu pokażą swoje talenty mieszkańcom Kielc. To doskonała okazja, żeby zobaczyć na scenie naszych zagranicznych gości – zespoły z Ukrainy oraz Kanady!

Przypominam, że w razie potrzeb pozostaję do Państwa dyspozycji!

Serdecznie pozdrawiam!

phm. Agnieszka Stochmal

Rzecznik Prasowy 46. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu
Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2019

http://www.wiatraczek.pl

e: rzecznik@wiatraczek.pl t: 507 739 949