Komunikat prasowy nr 4

Szanowni Państwo,
dobiegły końca przeglądy konkursowe, a przed jury trudna decyzja dotycząca tego, kto zaprezentował się najlepiej i zdobędzie festiwalowe statuetki. Lada moment uczestnicy dowiedzą się także, kto wystąpi w Koncercie Galowym Laureatów – 17 lipca o 19.00 w Amfiteatrze Kadzielnia.
Zdjęcia z prób są już dostępne w galerii, natomiast fotografie z przeglądów będą dziś w późniejszych godzinach uzupełnione w naszym albumie online: https://www.flickr.com/wiatraczek/
Dzisiaj na Festiwalu (10.07)
 
Dzień dla naszych uczestników rozpocznie się warsztatami artystycznymi. Festiwalowicze będą szkolić się pod okiem profesjonalistów w godzinach 9.00-17.00. Można ich spotkać w:
  • Domu Środowisk Twórczych,
  • Kieleckim Centrum Kultury,
  • Kieleckiej Szkole Tańca,
  • Studiu Piosenki SAMI,
  • Szkole Tańca Kieleckiego Teatru Tańca.
Warsztaty odbywają się w różnych miejscach, w różnych godzinach z przerwami na dezynfekcję sal, dlatego jeśli chcą Państwo nas odwiedzić to zachęcam do wcześniejszego kontaktu telefonicznego – podpowiem, gdzie w danej godzinie można spotkać naszych uczestników.
O 19.00 zapraszamy wszystkich do Parku Miejskiego (Muszla Koncertowa) na Dzień Tradycji Polskiego Folkloru. Jest to wydarzenie organizowane we współpracy z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi, które ma na celu pokazać wartości i piękno polskiej kultury ludowej. Na scenie wystąpią: Zespół Regionalny „Magurzanie” oraz Zespół Pieśni i Tańca „Żeromszczyzna”. Gwarantujemy, że będzie to wspaniałe widowisko.
Poniżej dodaję plakat wydarzenia – zachęcam do udostępniania go w Państwa mediach społecznościowych.
Jutro na Festiwalu (11.07)
 
Przed uczestnikami kolejny pracowity dzień, który upłynie im pod znakiem warsztatów artystycznych. Będą to bardzo produktywne godziny spędzone w salach tanecznych oraz w studiach wokalnych. W trakcie zajęć pod okiem naszych konsultantów uczestnicy będą ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć.
Informacje dotyczące tegorocznych konsultantów znajdą Państwo na stronie: https://www.wiatraczek.pl/instruktorzy-artystyczni/

 

W wolniejszych chwilach festiwalowicze będą zwiedzać Kielce – mogą w tym celu skorzystać z: Gry Miejskiej „Zakręceni na Kielce” oraz Festiwalowego Biura Turystycznego.
Zachęcam także do obserwowania naszych mediów społecznościowych oraz galerii online: