Komunikat prasowy nr 4

Komunikat prasowy nr 4

Szanowni Państwo,
za nami przeglądy konkursowe! Wszystkie podmioty artystyczne dokonały swoich prezentacji i pokazały co potrafią. Przyznamy szczerze, że tegoroczne przeglądy pokazały nam wysoki poziom artystyczny uczestników. Przed jury bardzo trudna decyzja dotycząca tego, kto wyjedzie z Kielc z festiwalowymi jodłami.
Więcej zdjęć znajdą Państwo na naszym Flickrze – https://www.flickr.com/photos/wiatraczek/albums
Dziś na Festiwalu (8.07)
Dzisiejszy dzień rozpoczną warsztaty artystyczne. Uczestnicy pod okiem doświadczonych instruktorów będą szlifować swoje umiejętności. 
Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej o naszych tegorocznych konsultantach to wszelkie informacje znajdują się na stronie: https://www.wiatraczek.pl/instruktorzy-artystyczni/
Warsztaty wokalne będą odbywały się w godzinach 9.00-13.00 oraz 14.30-16.30, w następujących lokalizacjach: Dom Środowisk Twórczych, Studio Melodia, Studio Sami, Dom Kultury „Zameczek”, Internat Zespołu Szkół Elektrycznych.
Warsztaty taneczne będą odbywały się w godzinach 9.00-17.15, w następujących lokalizacjach: Kieleckie Centrum Kultury oraz Kielecki Teatr Tańca.
Wieczorem zobaczymy wspaniałe widowisko – Koncert Jubileuszowy „Gospodarze-Gościom”. Widzimy się o 19.00 w Amfiteatrze Kadzielnia. Wstęp jest oczywiście bezpłatny.
Będzie to wielowątkowe show, które sięgnie do repertuaru i produkcji wielu pokoleń uczestników Festiwalu Harcerskiego. Na scenie wystąpią wielokrotni laureaci i zdobywcy Złotych Jodeł, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie do udziału w Koncercie Jubileuszowym „Gospodarze-Gościom”. Na scenie zobaczymy Narodowy Ukraiński Zespół Tańca „Barwinok”, Manufakturę Piosenki Harcerskiej „Wartaki” Pokolenia, czy Studio Tańca i Stylu „Rewanż” i wielu innych. Na scenie wystąpi ponad 500 bardzo utalentowanych artystów.
Jutro na Festiwalu (9.07)
Niedziela rozpocznie się dla uczestników warsztatami artystycznymi z profesjonalnymi konsultantami, ale nie będzie to koniec przewidywanych na ten dzień atrakcji.
O 15.00 w Filharmonii Świętokrzyskiej odbędzie się Gala Półwiecza, w trakcie której spotkają się pokolenia organizatorów Festiwalu, a także władze samorządowe obecnych oraz minionych kadencji. Będzie to czas na rozmowy o przeszłości, a może i o przyszłości Festiwalu. W trakcie gali przyznawane będą honorowe odznaczenia związane z naszym jubileuszem.
Natomiast już wieczorem będą mieli Państwo okazję spotkać naszych uczestników w trakcie barwnego korowodu, który spotka się o 18.30 pod Pomnikiem Henryka Sienkiewicza, a stamtąd przemaszeruje ul. Sienkiewicza oraz ul. Małą, aby dotrzeć na kielecki Rynek. Tam na scenie odbędzie się koncert międzypokoleniowy, w trakcie którego uczestnicy Festiwalu Harcerskiego otrzymają od władz Kielc klucze do bram miasta. Widowisko na rynku rozpocznie się o 19.00 i będzie kolejnym akcentem związanym z naszym jubileuszem!
Przypominamy także, że mogą Państwo śmiało korzystać z naszych materiałów udostępnianych w Internecie: