Komunikat prasowy nr 4 (13.07)

Szanowni Państwo,

dobiegły końca przeglądy konkursowe na których prezentowali się wszyscy uczestnicy46. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Jeśli chcą Państwo zobaczyć jak się zaprezentowali, zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami: https://www.flickr.com/photos/wiatraczek/albums/72157709587311862
Ich wykonania zostały ocenione przez jury i na ich podstawie zostaną przyznane brązowe, srebrne oraz złote „Jodły” dla najlepszych. Tego, kto zostanie uhonorowany statuetkami dowiemy się już 20 lipca w trakcie Koncertu Galowego.
Wczoraj odbyła się także inauguracja miasteczka festiwalowego – uczestnicy wzięli udział w obrzędowym ognisku harcerskim. Od dziś zapraszamy mieszkańców Kielc w godzinach 10.00-14.00 będą mogli korzystać z przygotowanych przez harcerzy zajęć związanych z grywalizacją. Zdjęcia z ogniska znajdą Państwo pod linkiem: https://www.flickr.com/photos/hkf_zhp/albums/72157709602985706/with/48267895527/

Dziś na Festiwalu (13.07)

Dziś uczestnicy rozpoczną festiwalową pracę nad swoimi umiejętnościami w ramachwarsztatów artystycznych. Zależnie od zadeklarowanych przez grupy potrzeb będą oni uczestniczyć w zajęciach tanecznych lub wokalnych.

Zajęcia taneczne odbędą się w salach Kieleckiego Teatru Tańca oraz Kieleckiego Centrum Kultury w godzinach 9.30-13.00 oraz 14.00-17.30. Wokaliści będą pracować w Wojewódzkim Domu Kultury w godzinach 9.30-12.45 i 14.00-17.15.

Szczegóły dotyczące instruktorów artystycznych, z którymi będą pracować nasi uczestnicy znajdą Państwo na stronie: https://www.wiatraczek.pl/instruktorzy-artystyczni/

Już o 20.00 w Amfiteatrze Kadzielnia rozpocznie się Koncert „Gospodarze-Gościom”. Tym razem to niesamowite widowisko będzie nawiązywało do obchodzonego obecnie Roku Stanisława Moniuszki. Wystąpią w nim artyści z naszego regionu, którzy zaprezentują się witając międzynarodową, wielopokoleniową publiczność Festiwalu.
W załączniku przesyłam Państwu broszurę dotyczącą programu koncertu.

Jutro na Festiwalu (14.07)

Jutro przed nami kolejny wymagający dzień. Uczestnicy rozpoczną swoje dni od udziału w warsztatach artystycznych w Kieleckim Teatrze Tańca, Kieleckim Centrum Kultury oraz Wojewódzkim Domu Kultury.

Tego samego dnia na Rynku od godziny 15.00 odbędzie się Piknik Rodzinny dla mieszkańców. Kielczanie będą mogli przybyć ze swoimi pociechami i skorzystać z prowadzonych dla nich atrakcji. W programie przewidziane są konkursy, malowanie twarzy oraz animacje.

Żeby zaznaczyć obecność festiwalowiczów w mieście o 18.45 z Placu Moniuszki wystartuje barwny Korowód Festiwalowy, który przewędruje ulicą Sienkiewicza, ulicą Małą na Rynek, aby tam na scenie otrzymać od Prezydenta Kielc klucze do miasta. W trakcie Korowodu można będzie spotkać wszystkie formacje taneczne w swoich pełnych strojach, niewątpliwie warto to zobaczyć!

Tymczasem zaraz po otrzymaniu kluczy rozpocznie się Akcja Największy Zespół Rockowy, nasi uczestnicy, harcerze, a także mieszkańcy miasta wspólnie wykonają utwór „Wehikuł Czasu”. Gorąco zapraszamy wszystkich muzykalnych kielczan, aby zagrali razem z nami – próby do wspólnego wykonania rozpoczną się o 17.30. Więcej o akcji oraz materiały do nauki można znaleźć na stronie: https://www.wiatraczek.pl/nzr/

Zachęcam Państwa do odwiedzania naszych mediów społecznościowych oraz galerii online:

– www.wiatraczek.pl

– www.facebook.com/HFKMS/

– www.youtube.com/user/FestiwalKielce

– www.flickr.com/photos/wiatraczek

– www.instagram.com/kielecka_zhp/
Oczywiście zapraszamy do korzystania z naszych materiałów. W razie pytań lub specjalnych potrzeb pozostaję do Państwa dyspozycji.

Serdecznie pozdrawiam!

phm. Agnieszka Stochmal

Rzecznik Prasowy 46. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu
Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2019

http://www.wiatraczek.pl