Komunikat prasowy nr 3

Komunikat prasowy nr 3

Szanowni Państwo,
za nami dzień pełen wrażeń. Pierwsze przeglądy, wręczenie kluczy do bram miasta, a na koniec niesamowite widowisko, jakim był spektakl „Brodzić po wodzie”!
Dziś na Festiwalu (8.07)
 
Piątek upłynie naszym uczestnikom na przeglądach konkursowych w Kieleckim Centrum Kultury. Dzisiejszy dzień będzie jednak bardziej złożony, ponieważ równocześnie odbędą się prezentacje wokalistów – na małej scenie oraz tancerzy – na dużej scenie.
Próby rozpoczną się o 9.00 na obu scenach.
Przeglądy muzyczne potrwają w godzinach 11.00-18.00.
Przeglądy taneczne potrwają w godzinach 15.00-18.00.
Kiedy emocje po występie już nieco opadną uczestnicy będą mogli rozpocząć realizację zadań w ramach gry miejskiej „Zakręceni na Kielce”. Na zespoły czeka 16 zadań, które pozwolą im poznać nasze miasto oraz festiwal, w którym biorą udział.
Część zadań została stworzona przez organizatorów, a część przez instytucje, które z myślą o nas stworzyły ciekawe punkty programowe. W ramach gry zadania stworzyły: Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, Biuro Wystaw Artystycznych, Muzeum Zabawek i Zabawy, Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza, Muzeum Narodowe, Muzeum Historii Kielc.
Gra będzie realizowana przez uczestników w terminach: 8-13.07.
Jutro na Festiwalu (9.07)
 
Już jutro pierwszy dzień warsztatów artystycznych – uczestnicy pod okiem profesjonalnych instruktorów będą szkolić swoje umiejętności. Warsztaty będą odbywać się w: Kieleckim Centrum Kultury, Kieleckim Teatrze Tańca oraz Domu Środowisk Twórczych.
Wieczorem o 19.00 w miasteczku festiwalowym odbędzie się ognisko integracyjne dla Festiwalowiczów, w trakcie którego nie zabraknie śpiewów i harcerskich pląsów.
Przypominam, że mogą Państwo obserwować Festiwal w Internecie na naszych kanałach:
W razie potrzeb zachęcam Państwa do kontaktu.
Pozdrawiam,
hm. Agnieszka Stochmal
Rzecznik Prasowy
49. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu
Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2022
e: rzecznik@wiatraczek.pl t: 500 786 345
ZHP Chorągiew Kielecka im. Stefana Żeromskiego
ul. Pańska 1a, 25-811 Kielce, NIP 657-038-65-25
tel. 41 344 65 55, www.kielecka.zhp.pl