Komunikat prasowy nr 3 (12.07)

Szanowni Państwo,

dziś można śmiało powiedzieć, że 46. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej rozpoczął się na dobre. Za nami intensywny dzień przeglądów, zaprezentowały nam się zespoły wokalne oraz wokalno-instrumentalne oraz soliści w wieku 6-9 lat. Jeśli chcą Państwo zobaczyć jak wyglądała pierwsza część przeglądów konkursowych zapraszamy do naszej galerii: https://www.flickr.com/photos/wiatraczek/albums/72157709587311862

Dziś na Festiwalu (12.07)

Przed nami kolejny dzień w którym nasi uczestnicy zaprezentują się na scenach Kieleckiego Centrum Kultury i Kieleckiego Teatru Tańca w ramach przeglądów konkursowych. Dziś będzie możliwość zobaczenia formacji tanecznych oraz solistów w kategoriach wiekowych: 10-13 lat, 14-16 lat i 17-25 lat. Dokładny harmonogram przeglądów znajdą Państwo na stronie: https://www.wiatraczek.pl/program-przegladow/

W Amfiteatrze Kadzielnia trwają ostatnie przygotowania do Koncertu Gospodarze – Gościom. Jeśli chcą Państwo zobaczyć próbę generalną do tego widowiska zapraszamy serdecznie między 19.30, a 22.00.

Dziś rozpocznie swoją działalność miasteczko festiwalowe, które w tym roku będzie się mieściło na terenie Internatu Zespołu Szkół Elektrycznych (al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 20). Obrzędowe ognisko harcerskie otwierające działalność miasteczka odbędzie się o 21.00. Wspólnie będziemy się bawić, śpiewać, a na koniec gawędę wygłosi hm. Tomasz Rejmer Komendant Festiwalu Harcerskiego.

Miasteczko będzie funkcjonowało od 12.07 do 18.07 i w godzinach przedpołudniowych (9.00-14.00) będą mogli z niego korzystać mieszkańcy Kielc. W tym roku jego tematem przewodnim jest „Grywalizacja” – zagramy w Jaggera, Cube`a. Będzie także istniała możliwość spróbowania swoich sił w wielu grach planszowych.
Kielczanie! Zabierajcie przyjaciół, rodziny i przybywajcie, a harcerze na pewno wytłumaczą Wam zasady, a zapewnie i chętnie z Wami zagrają. Najmłodsi będą mogli pomalować buzie lub wydobyć rozmaite dźwięki z rurek animacyjnych!

Jutro na Festiwalu (13.07)

Sobota to pierwszy dzień warsztatów artystycznych, na których nasi uczestnicy będą szlifować swoje umiejętności pod okiem doświadczonych specjalistów. Warsztaty będą odbywały się na terenie Kieleckiego Teatru Tańca, Kieleckiego Centrum Kultury oraz Wojewódzkiego Domu Kultury w godzinach 9.30-10.30 i 14.00-17.30.

W tym roku tancerze będą pracować z Tomaszem Rowińskim, Jackiem Wazelinem, Janem Pawłem Kuryło, Mariuszem Jasuwieniasem, Anną Budnicką oraz Moniką Wielińską. Tancerze, których głównym zainteresowaniem jest folklor popracują z Zofią Czechlewską.

Tymczasem muzycy będą szkolić się pod okiem Andrzeja Wolskiego, Elżbiety Zapendowskiej, Samueli Modzelewskiej, Katarzyny Lisowskiej, Jerzego Szczyrby, Zbigniewa Piaseckiego oraz Aleksandry Lipińskiej.

Więcej informacji o naszych instruktorach znajdą Państwo na stronie: https://www.wiatraczek.pl/instruktorzy-artystyczni/

Tego dnia o 20.00 spotkamy się w Amfiteatrze Kadzielnia na Koncercie „Gospodarze-Gościom”. Przeszło 450 młodych artystów z województwa świętokrzyskiego zaprezentuje swoje umiejętności na wielkiej scenie. W tym roku inspiracją widowiska będzie rok Stanisława Moniuszki – gwarantujemy niezapomniane emocje. W załączniku przesyłamy program koncertu, który zdradzi Wam więcej szczegółów.

Serdecznie zapraszamy na Kadzielnię mieszkańców Kielc oraz całego województwa, wstęp jest oczywiście bezpłatny!

W razie potrzeb zachęcam do kontaktu!

Serdecznie pozdrawiam!

phm. Agnieszka Stochmal

Rzecznik Prasowy 46. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu
Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2019

http://www.wiatraczek.pl

e: rzecznik@wiatraczek.pl t: 507 739 949