Komunikat prasowy nr 2

Szanowni Państwo,
coraz więcej młodych artystów dociera do Kielc, a to oznacza, że rozpoczynamy 48. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej! Kielce tradycyjnie na najbliższe dni stały się stolicą kultury dzieci i młodzieży szkolnej!
Dziś na Festiwalu (8.07)
 
Już dziś odbędzie się oficjalne otwarcie Festiwalu – o 16.30 uczestnicy wezmą udział w Koncercie Inaugurującym na scenie Kieleckiego Teatru Tańca (Plac Moniuszki 2b)!
Na początku Pan Prezydent Bogdan Wenta wręczy festiwalowiczom klucz do bram miasta. Następnie zobaczą oni wspaniały spektakl pt. „Kopciuszek”. To będzie wieczór pełen wrażeń.
Jednak wcześniej również naszym uczestnikom nie zabraknie emocji, ponieważ rozpoczną się przeglądy konkursowe w Kieleckim Centrum Kultury. Soliści, duety, zespoły wokalne oraz zespoły wokalno-instrumentalne dokonają swoich prezentacji i staną do rywalizacji o brązowe, srebrne oraz złote „Jodły”!
Uczestnicy będą występować na małej scenie KCK w godzinach 11.00-15.00 (próby potrwają od 9.00-11.00).
Jutro na Festiwalu (9.07)
 
Jutrzejszy dzień upłynie uczestnikom pod znakiem przeglądów konkursowych. Na scenach Kieleckiego Centrum Kultury pojawią się pozostali uczestnicy Festiwalu. Na małej scenie nadal będą prezentować się soliści, duety, zespoły wokalne oraz zespoły wokalno-instrumentalne. Równocześnie na dużej scenie swój talent pokazywać będą tancerze.
Pomiędzy prezentacjami uczestnikom pozostanie czas na udział w Grze Miejskiej „Zakręceni na Kielce”, która pozwoli im dowiedzieć się więcej o Kielcach, a także umożliwi uczestnikom zapoznanie się z dorobkiem licznych instytucji kulturalnych na terenie naszego miasta.

Jeśli chcą Państwo zobaczyć, jak wyglądały wcześniejsze edycje Festiwalu, zachęcam do odwiedzania naszych mediów społecznościowych oraz galerii online:

– www.wiatraczek.pl

– www.facebook.com/HFKMS/

– www.youtube.com/user/FestiwalKielce

– www.flickr.com/photos/wiatraczek

– www.instagram.com/kielecka_zhp/

Oczywiście zapraszamy do korzystania z naszych materiałów.