Komunikat prasowy nr 2

Komunikat prasowy nr 2

Szanowni Państwo,
przed nami pierwszy oficjalny dzień 50. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej! Kolejne grupy docierają do Kielc, aby stać się częścią najbardziej zakręconego wydarzenia w Kielcach!
Dziś na Festiwalu (6.07)
Już dziś w godzinach 10.30-13.00 w Kieleckim Centrum Kultury będą trwały przeglądy konkursowe. Uczestnicy będą prezentować się na Małej Scenie w kategoriach muzycznych – wystąpią soliści. W trakcie przeglądów uczestnicy rywalizują o festiwalowe „Jodły”, a od tego jak się zaprezentują zależy także, czy ich występ pojawi się w programie Koncertu Galowego.
Równocześnie w Amfiteatrze Kadzielnia będą trwały próby do Koncertu Jubileuszowego „Gospodarze-Gościom”. Próby będą odbywały się w godzinach: 10.00-13.30, 15.00-17.30 oraz 19.00-22.00. 
 
Jeszcze dziś, jeśli tylko pogoda na to pozwoli to o 20.00 uczestnicy spotkają się na tradycyjnym już Ognisku harcerskim. Będzie to doskonała okazja, aby się zapoznać, zintegrować i spędzić miło czas.
Jutro na Festiwalu (7.07)
 
Przed nami kolejny dzień przeglądów konkursowych – tym razem zaprezentują się zarówno wokaliści, muzycy, jak i tancerze. Gwarantujemy, że będą to ogromne emocje, bowiem każdy będzie chciał jak najlepiej pokazać swoje umiejętności.
 
W tym samym czasie w Amfiteatrze Kadzielnia będą trwały przygotowania do sobotniego koncertu. Będzie to wspaniałe widowisko, które podsumuje dzieje Festiwalu Harcerskiego.
 
W załączniku przesyłam plakat promujący widowiska festiwalowe – zachęcam do publikowania go w Państwa mediach.