Komunikat prasowy nr 2

Komunikat prasowy nr 2

Szanowni Państwo,
z przyjemnością informuję, że rozpoczynamy 51. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej! Coraz więcej uczestników jest już w Kielcach i kwateruje się na naszym Festiwalu. Przypominam, że tegoroczny Festiwal potrwa od 11 do 21 lipca – na naszych uczestników czekają: przeglądy konkursowe, warsztaty artystyczne, gra miejska, ognisko integracyjne oraz koncerty.
Program wydarzeń otwartych dla mieszkańców miasta znajdą Państwo poniżej.
Dzisiaj na Festiwalu (11.07)
Już dziś w Kieleckim Centrum Kultury rozpoczynają się przeglądy konkursowe. W pierwszej kolejności jury będzie oceniało kategorię muzyczną – na scenie zaprezentują pojawią się nasi soliści wszystkich kategorii wiekowych. Uczestnicy będą występować na Małej Scenie. W godzinach 9.00-10.00 odbędą się próby, a właściwe przeglądy w godzinach 10.00-18.00.
O 19.00 Festiwalowicze zostaną przywitani w Kielcach na Koncercie Inaugurującym w Kieleckim Teatrze Tańca. W ramach koncertu nasi uczestnicy zobaczą spektakl „Syrenka Ariel”.
Koncert jest wydarzeniem zamkniętym – nastawionym na uczestników Festiwalu.
Jutro na Festiwalu (12.07)
Jutro ciąg dalszy zmagań uczestników w ramach przeglądów konkursowych w Kieleckim Centrum Kultury oraz Kieleckim Teatrze Tańca. Emocje zostaną spotęgowane, ponieważ równocześnie będzie trwała rywalizacja w ramach kategorii muzycznych i tanecznych.
  • Na Małej Scenie od 9.00 do 10.00 odbędą się próby, natomiast od 10.30 do 18.00 potrwa przegląd muzyczny.
  • Na Dużej Scenie od 9.00 do 13.00 odbędą się próby, natomiast od 15.30 do 17.30 potrwa przegląd taneczny.
Jeśli tylko pogoda pozwoli to o 20.00 spotkamy się na miasteczku festiwalowym (Internat Zespołu Szkół Elektrycznych, Aleja Tysiąclecia Państwa Polskiego 20) na tradycyjnym ognisku integracyjnym.