Komunikat prasowy nr 2

Komunikat prasowy nr 2

Szanowni Państwo,
kolejne zespoły docierają do Kielc, aby wziąć udział w 49. Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej 2022! Już dziś młodzi artyści oficjalnie zawładną naszym miastem i otrzymają klucze do jego bram.
Dzisiaj na Festiwalu (7.07)
Już dziś w godzinach 11.00-18.00 w Kieleckim Centrum Kultury będą trwały przeglądy konkursowe. Uczestnicy będą prezentować się na Małej Scenie w kategoriach muzycznych – wystąpią soliści, zespoły wokalne, zespoły wokalno-instrumentalne oraz zespoły instrumentalne. W trakcie przeglądów uczestnicy rywalizują o festiwalowe „Jodły”, od tego jak się zaprezentują zależy także, czy ich występ pojawi się w programie Koncertu Galowego.
W godzinach 9.00-11.00 odbędą się próby do przeglądów.
O 19.00 Festiwalowicze zostaną oficjalnie przywitani w Kielcach na Koncercie Inaugurującym. Koncert odbędzie się w budynku Kieleckiego Centrum Kultury, na scenie wystąpi Kielecki Teatr Tańca i Chór Fermata w spektaklu „Brodzić po wodzie”. W trakcie koncertu Festiwalowicze otrzymają od władz klucze do bram miasta Kielce.
Jutro na Festiwalu (8.07)
Jutro w Kieleckim Centrum Kultury dalszy ciąg przeglądów konkursowych. Tym razem równocześnie będą trwały przeglądy muzyczne – na Małej Scenie oraz taneczne – na Dużej Scenie.
Piątek to także dzień rozpoczynający grę miejską „Zakręceni na Kielce” – uczestnicy w jej trakcie będą mogli zwiedzić kieleckie instytucje kulturalne, a także zrealizować w nich ciekawe zadania programowe.

Pozdrawiam,

hm. Agnieszka Stochmal
Rzecznik Prasowy
49. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu
Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2022
e: rzecznik@wiatraczek.pl t: 500 786 345
ZHP Chorągiew Kielecka im. Stefana Żeromskiego
ul. Pańska 1a, 25-811 Kielce, NIP 657-038-65-25
tel. 41 344 65 55, www.kielecka.zhp.pl