Komunikat prasowy nr 2 (11.07)

Szanowni Państwo,

przed nami pierwszy dzień 46. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej! Oznacza to, że na najbliższe 11 dni Kielce stały się międzynarodową stolicą kultury dzieci i młodzieży szkolnej. W naszym mieście będziemy gościć ponad 900 osób!

Dziś na Festiwalu (11.07)

Już dziś w Kieleckim Centrum Kultury rozpoczynają się przeglądy konkursowe, a co za tym idzie rywalizacja naszych uczestników o „Jodły”. Są to tradycyjne festiwalowe odznaczenia, które są wręczane najlepszym uczestnikom od 46 lat podczas podsumowującego festiwal Koncertu Galowego. Dziś na scenie wystąpią zespoły wokalne oraz wokalno-instrumentalne, a także soliści w kategorii 6-9 lat oraz duety.
Dokładny harmonogram przeglądów znajdą Państwo na stronie: https://www.wiatraczek.pl/program-przegladow/

Ten dzień upłynie nam także pod znakiem intensywnych przygotowań do koncertu „Gospodarze-Gościom” w Amfiteatrze „Kadzielnia”. W godzinach 10.00-13.00, 14.30-17.00 oraz 19.00-22.00 potrwają próby przed koncertem otwierającym nasz Festiwal. Koncert „Gospodarze-Gościom” rozpocznie się już 23 lipca o 20.00!

Jutro na Festiwalu (12.07)

W piątek kontynuowane przeglądy konkursowe, na scenie Kieleckiego Centrum Kultury tym razem zmierzą się zespoły taneczne oraz soliści w kategoriach wiekowych 10-13 lat, 14-16 lat oraz 17-25 lat.

Lokalni artyści będą dopracowywać swoje występy na Koncert Gospodarze-Gościom. Jeśli chcieliby Państwo spotkać się ze wszystkimi młodymi ludźmi, którzy w sobotę wystąpią na scenie Amfiteatru Kadzielnię to zapraszamy na próbę generalną od 19.30 do 22.00.

Już jutro rozpocznie swoją działalność miasteczko festiwalowe. Jego inauguracją będzie ognisko harcerskie dla wszystkich chętnych uczestników – w blasku ognia odśpiewamy z gitarą najpopularniejsze harcerskie piosenki, pobawimy się, a także odsłuchamy gawędy, którą wygłosi hm. Tomasz Rejmer Komendant Festiwalu.

Jeśli chcą Państwo zobaczyć jak wyglądały wcześniejsze edycje Festiwalu, zachęcam do odwiedzania naszych mediów społecznościowych oraz galerii online:

– www.wiatraczek.pl

– www.facebook.com/HFKMS/

– www.youtube.com/user/FestiwalKielce

– www.flickr.com/photos/wiatraczek

– www.instagram.com/kielecka_zhp/
Oczywiście zapraszamy do korzystania z naszych materiałów. W razie pytań lub specjalnych potrzeb pozostaję do Państwa dyspozycji.

Serdecznie pozdrawiam!

phm. Agnieszka Stochmal

Rzecznik Prasowy 46. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu
Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2019

http://www.wiatraczek.pl

e: rzecznik@wiatraczek.pl t: 507 739 949