Komunikat prasowy nr 12

Szanowni Państwo,
za nami wspaniałe, pełne energii, talentu oraz emocji widowisko. Na scenie Koncertu Galowego Laureatów pojawiło się nieco ponad 500 młodych artystów. Poniżej przesyłam zdjęcie z początku wczorajszego koncertu – więcej fotografii będzie dostępnych w późniejszych godzinach na naszej galerii online: www.flickr.com/photos/wiatraczek.
Muzyczno-baletowe show zaprezentowane na Kadzielni składało się z 5 obrazów, w trakcie których zaprezentowali się zarówno nasi uczestnicy, jak i świętokrzyscy wokaliści i tancerze. Nie zabrakło także tradycyjnego rozdania festiwalowych statuetek – jodeł. W tym roku jury postanowiło przyznać 53 jodły, 31 wyróżnień oraz Przechodnią Nagrodę Specjalną im. Zbigniewa Skrzeczki.
Przekazuję Państwu wykaz rozdanych w tym roku jodeł: Wykaz Jodeł 2021
Dzisiaj na Festiwalu (18.07)
 
Zadowoleni uczestnicy z całej Polski wyjeżdżają z Kielc i udają się w drogę do domu. Dla organizatorów jest to zawsze czas podsumowań. Dlatego na zakończenie przedstawię Państwu statystyki dotyczące 48. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej:
  • W tegorocznym Wiatraczku wzięło udział 293 osoby,
  • Dodatkowo na scenie Koncertu Galowego Laureatów w obrazie „Gospodarze-Gościom” pojawiło się 201 osób,
  • W przeglądach wystąpiło 91 podmiotów artystycznych,
  • Zakwaterowaliśmy 25 podmiotów artystycznych,
  • W Festiwalu wzięła udział grupa 15 skautów z Hiszpanii, którzy wraz z 15 harcerzami z Polski w ramach projektu „Culture is a bridge” uczyli się organizacji wydarzeń kulturalnych,
  • Oprócz przeglądów konkursowych oraz warsztatów artystycznych udało nam się zrealizować: Koncert Inaugurujący, Dzień Tradycji Polskiego Folkloru, Konkurs Piosenki Harcerskiej, Koncert Zespołu „Wołosatki”, Grę Miejską „Zakręceni na Kielce”, Festiwalowe Biuro Turystyczne oraz Koncert Galowy Laureatów.
Dziękuję Państwu bardzo za tegoroczną współpracę. Przypominam, że mogą Państwo odwiedzać nasze media społecznościowe oraz korzystać z naszych wirtualnych galerii: