Komunikat prasowy nr 11

Szanowni Państwo,
to właśnie dziś kielczanie będą mieli możliwość zobaczyć naszych uczestników na scenie Amfiteatru Kadzielnia. Już o 19.00 zapraszamy na Koncert Galowy Laureatów!
Poniżej podsyłam ponownie plakat promujący koncert galowy – zachęcam do jego udostępniania.
Dziś na Festiwalu (17.07)
 
Pierwsza część dnia będzie składała się z dopinania na ostatni guzik wieczornego widowiska. Nasi uczestnicy wezmą udział w ostatniej próbie do koncertu.
Tymczasem już wieczorem zamienimy Kadzielnię w europejską stolicę kultury młodzieży szkolnej. O 19.00 rozpocznie się Koncert Galowy Laureatów podsumowujący 48. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej.
Wydarzenie jest otwarte, a wstęp bezpłatny. Jednak w tym roku, w związku z pandemią będą obowiązywały limity miejsc zgodne z przepisami państwowymi. Obowiązkowe będzie także noszenie maseczek.
Tegoroczne widowisko będzie wieloplanowym muzyczno-baletowym show. Na scenie wystąpi ok. 500 osób! Koncert będzie składał się z 5 uzupełniających się obrazów:
  1. „Gościnny Wiatraczek”
  2. „Gospodarze – Gościom”
  3. „Świętokrzyskie Jodły”
  4. „Zakręceni na Kielce”
  5. „Pożegnania nadszedł czas”
Widzów czeka pełne wrażeń show, które mamy nadzieję, że na długo pozostanie w ich pamięci. Dla naszych młodych artystów będzie to wspaniała okazja, aby zaprezentować się przed wielotysięczną widownią i pokazać swój talent oraz poziom artystyczny.
Wiemy, że niestety nie wszyscy będą mieli okazję przyjechać do Kielc, aby zobaczyć nasze widowisko. Dlatego tych, którzy nie mogą bawić się z nami zapraszamy na transmisję online, która będzie dostępna pod linkiem: https://www.wiatraczek.pl/live/
Oczywiście zaraz po rozdaniu „jodeł” udostępnię Państwu informację kto je otrzymał. Prześlę je drogą mailową, a także opublikuję na stronie festiwalu: https://www.wiatraczek.pl/
Jutro na Festiwalu (18.07)

Kiedy tylko opadną pokoncertowe emocje zaczną się pożegnania. Uczestnicy spakują się i rozjadą do swoich domów. Organizatorzy rozpoczną porządkowanie sztabu oraz podsumowania tegorocznej edycji – otrzymają także Państwo ostatni komunikat z pełnymi danymi dotyczącymi 48. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury i Młodzieży Szkolnej.