Komunikat prasowy nr 10

Komunikat prasowy nr 10

Szanowni Państwo,
coraz większymi krokami zbliża się finał 49. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Cały wczorajszy dzień upłynął nam na intensywnych przygotowaniach do Koncertu Galowego Laureatów.
Dzisiaj na Festiwalu (15.07)
 
Piątek to kolejny dzień prób do koncertu. Uczestnicy większość dnia spędzą w Amfiteatrze Kadzielnia. Jeśli chcieliby Państwo odwiedzić uczestników to zachęcam do skontaktowania się ze mną, chętnie potwierdzę w jakich godzinach zastaną nas Państwo na Kadzielni.
Przypominam, że jeszcze dziś w godzinach 9.00-17.00 oraz jutro w godzinach 9.00-13.00 mogą Państwo odebrać identyfikatory dla mediów. Identyfikatory czekają na Państwa w biurze festiwalowym – Internacie Zespołu Szkół Elektrycznych al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 20.
Jutro na Festiwalu (16.07)
 
W sobotę czeka nas wielki finał – Koncert Galowy Laureatów. Festiwalowicze wystąpią o 19.00 w Amfiteatrze Kadzielnia.
Tematem przewodnim koncertu jest hasło „Tu i teraz”. Na widzów czeka show muzyczno-baletowe, które podsumuje tegoroczny Festiwal. Występ oprócz prezentacji talentu oraz artystycznego poziomu naszych uczestników będzie pokazaniem szacunku do tradycji i dorobku kultury naszego Narodu, ale treści artystyczne będą też gestem wsparcia dla walczącego narodu Ukrainy. Na cenie pojawi się blisko 750 młodych artystów.
Jeśli ktoś nie będzie mógł wziąć udziału w Koncercie Galowym Laureatów na żywo to w jego trakcie będzie możliwość obejrzenia go on-line na stronie www.wiatraczek.pl – poniżej przesyłam plakat promujący ten fakt, zachęcam też do udostępniania go w Państwa mediach społecznościowych wraz z przypomnieniem o Koncercie Galowym Laureatów.
Przypominam, że mogą Państwo obserwować Festiwal w Internecie na naszych kanałach:
W razie potrzeb zachęcam Państwa do kontaktu.
Pozdrawiam,
hm. Agnieszka Stochmal
Rzecznik Prasowy
49. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu
Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2022
e: rzecznik@wiatraczek.pl t: 500 786 345
ZHP Chorągiew Kielecka im. Stefana Żeromskiego
ul. Pańska 1a, 25-811 Kielce, NIP 657-038-65-25

tel. 41 344 65 55, www.kielecka.zhp.pl