Komunikat prasowy nr 10 (19.07)

Szanowni Państwo,

w ramach Koncertu Międzypokoleniowego cały Rynek włączył się we wspólne wykonanie najpopularniejszych piosenek harcerskich, nie zabrakło utworów takich jak Krajka, We Wtorek w Schronisku, czy Bieszczadzki Rajd. Wystąpiła także Manufaktura Piosenki Harcerskiej WARTAKI!
Odbył się Konkursu Piosenki Harcerskiej, na którym uczestnicy rywalizowali o Jodłę Harcerską – kto zdobył serca jury dowiemy się już jutro o 19.30 na Koncercie Galowym Laureatów w Amfiteatrze Kadzielnia!

Dzisiaj na Festiwalu (19.07)

To ostatni dzień, w którym uczestnicy szykują Koncert Galowy Laureatów. Próby do widowiska odbywają się w Amfiteatrze Kadzielnia w godzinach 10.00-13.00 oraz 14.30-17.30. Jeśli chcą Państwo zobaczyć próbę generalną to zapraszamy od 19.30 do 22.00.

Dziś ponownie będziemy mogli poczuć kieleckiego rockowego pazura! O 19.00 na Rynku zacznie się Koncert „Młodzi Dobrze Rockujący”. W tym roku do występu zaprosiliśmy świętokrzyskie kapele: Szkolna36 oraz Mad Horses. Gwiazdą dzisiejszego wieczoru będzie młody, ale bardzo dojrzały repertuarowo zespół – HOOK!

Jutro na Festiwalu (20.07)

Już jutro najważniejszy moment Festiwalu o 19.30 w Amfiteatrze Kadzielnia odbędzie się Koncert Galowy Laureatów. Tegoroczne widowisko będzie nosiło tytuł „Kadzielnia By Night” i wystąpi w nim aż 340 osób. Będzie to wyjątkowy moment dla naszych uczestników, ponieważ zostaną wręczone wszystkie festiwalowe nagrody:

  • Jodły – dla wszystkich ocenianych w ramach Festiwalu kategorii artystycznych;
  • Jodła Harcerska – dla osób, które najlepiej zaprezentowały się w Konkursie Piosenki Harcerskiej 18 lipca;
  • Jodła Wychowawcza – dla zespołu, który w trakcie Wiatraczka wykazał się prawdziwie harcerską postawą;
  • Nagroda przechodnia im. Zbigniewa Skrzeczki – nagroda specjalna od konsultantów tanecznych, która co roku powraca na Festiwal.

Zaraz po ogłoszeniu wyników otrzymają Państwo komunikat specjalny z pełnym wykazem nagrodzonych podmiotów.

Zachęcam Państwa do odwiedzania naszych mediów społecznościowych oraz galerii online:

– www.wiatraczek.pl

– www.facebook.com/HFKMS/

– www.youtube.com/user/FestiwalKielce

– www.flickr.com/photos/wiatraczek

– www.instagram.com/kielecka_zhp/
Oczywiście zapraszamy do korzystania z naszych materiałów. W razie pytań lub specjalnych potrzeb pozostaję do Państwa dyspozycji.

Serdecznie pozdrawiam!

phm. Agnieszka Stochmal

Rzecznik Prasowy 46. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu
Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2019

http://www.wiatraczek.pl