Komunikat prasowy nr 1

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, że już jutro rozpoczyna się 48. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej 2021! Mamy potwierdzenie, że pierwsi uczestnicy już są w drodze i jeszcze dziś dotrą na teren naszego Festiwalu.

 

W tym roku w Festiwalu weźmie udział 293 uczestników. Dodatkowo w obrazie „Gospodarze – Gościom” prezentowanym na Koncercie Galowym wystąpi 201 młodych artystów z naszego województwa. Ten rok na pewno zapisze się na kartach historii naszego wydarzenia – nietypowy czas pandemii sprawia, że Festiwal będzie wyglądał nieco inaczej niż w ubiegłych latach.

Poniżej przesyłam Państwu program tegorocznego wydarzenia do pobrania:

program festiwalu 2021

 

Jutro na Festiwalu (8.07)

Od jutra w Kieleckim Centrum Kultury rozpoczynają się przeglądy konkursowe, a co za tym idzie rywalizacja naszych uczestników o „Jodły” – czyli tradycyjne festiwalowe statuetki. Jest to dla uczestników bardzo ważny i pełen emocji czas, bo od tego jak się zaprezentują zależy czy ich występ pojawi się w programie Koncertu Galowego. Jutro odbędą się przeglądy solistów, zespołów wokalnych oraz zespołów wokalno-instrumentalnych. Będą oni występować na Małej Scenie. W godzinach 9.00-11.00 odbędą się próby, a właściwe przeglądy w godzinach 11.00-15.00.

 

Jutro o 16.30 na scenie Kieleckiego Teatru Tańca odbędzie się także Koncert Inaugurujący tegoroczny Festiwal. Na początku uczestnicy zostaną powitani w Kielcach przez Pana Prezydenta Bogdana Wentę, który wręczy symboliczny klucz do bram miasta. Następnie Festiwalowicze zobaczą spektakl pt. „Kopciuszek”. Wydarzenie jest skierowane wyłącznie do uczestników 48. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej.

 

W związku z Państwa pytaniami w załączniku przesyłam także dokładniejszy program koncertów z wykazem godzin oraz miejsc:

program koncertowy 2021