Komunikat prasowy nr 1

Komunikat prasowy nr 1

Szanowni Państwo,
z przyjemnością informujemy, że już jutro rozpocznie się 51. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej 2024. Pierwsi uczestnicy już są w drodze i jeszcze dziś dotrą na teren Festiwalu.
W tym roku w Festiwalu weźmie udział ponad 450 uczestników. Dodatkowo w obrazie „Gospodarze – Gościom” prezentowanym na Koncercie Galowym Laureatów wystąpi ponad 300 artystów z naszego województwa.
Poniżej przesyłam harmonogram wydarzenia oraz szczegółowy program koncertowy – zachęcam do ich pobierania i udostępniania.
Jutro na Festiwalu (11.07)
Od jutra w Kieleckim Centrum Kultury rozpoczynają się przeglądy konkursowe, a co za tym idzie rywalizacja naszych uczestników o „Jodły” – czyli tradycyjne festiwalowe statuetki. Jest to dla uczestników bardzo ważny i pełen emocji czas, bo od tego jak się zaprezentują zależy czy ich występ pojawi się w programie Koncertu Galowego.
Jutro odbędą się przeglądy muzyczne. Wokaliści będą występować na Małej Scenie. W godzinach 9.00-10.00 odbędą się próby, a właściwe przeglądy w godzinach 10.00-18.00.
O 19.00 Festiwalowicze zostaną przywitani w Kielcach na Koncercie Inaugurującym w Kieleckim Teatrze Tańca. W ramach koncertu uczestnicy zobaczą spektakl „Syrenka Ariel”.