Komunikat prasowy nr 1

Komunikat prasowy nr 1

Szanowni Państwo,
z przyjemnością informujemy, że rozpoczynamy 50. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Pierwsi uczestnicy są już w drodze i jeszcze dziś dotrą do Kielc.
W tym roku w przeglądach konkursowych, warsztatach artystycznych oraz koncertach weźmie udział ponad 1000 osób z Polski oraz zagranicy. Na tegorocznej edycji będziemy gościć uczestników z: Polski, Ukrainy i Mołdawii.
W trakcie Wiatraczka czekają nas: dwa dni przeglądów konkursowych, pięć dni warsztatów artystycznych, gra miejska „Zakręceni na Kielce”, barwny korowód, gala półwiecza, a także występy na scenie Amfiteatru Kadzielnia oraz na kieleckim Rynku. Gwarantujemy, że w trakcie Festiwalu nikt w Kielcach nie będzie się nudził!
Dokładny harmonogram wydarzeń oraz plakat z programem koncertowym znajdą Państwo poniżej.
Jutro na Festiwalu (6.07)
Od jutra w Kieleckim Centrum Kultury rozpoczynają się przeglądy konkursowe, a co za tym idzie rywalizacja naszych uczestników o „Jodły” – czyli tradycyjne festiwalowe statuetki. Jest to dla uczestników bardzo ważny i pełen emocji czas, bo od tego jak się zaprezentują zależy czy ich występ pojawi się w programie Koncertu Galowego Laureatów.
 
Równocześnie na Kadzielni rozpoczną się przygotowania do Koncertu Jubileuszowego „Gospodarze-Gościom”, który będzie można zobaczyć już w najbliższą sobotę (8.07) o 19.00.Jeśli tylko pogoda dopisze to powitamy naszych uczestników za pomocą tradycyjnego już ogniska harcerskiego. Ognisko odbędzie się o 20.00 na terenie zielonym Internatu Zespołu Szkół Elektrycznych.
 

Przypominamy także, że mogą Państwo śmiało korzystać z naszych materiałów udostępnianych w Internecie:

Program 50. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej
Program koncertowy 2023