Komunikat prasowy nr 1 (10.07)

Szanowni Państwo,
z przyjemnością informujemy, że pierwsi uczestnicy 46. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej dotarli już do Kielc! Oznacza to, że Wiatraczek zaczyna się kręcić, a nasze miasto lada moment opanują młodzie ludzie z całej Polski, Ukrainy oraz Kanady! W tym roku w Festiwalu weźmie udział ponad 449 uczestników. Dodatkowo na koncercie „Gospodarze – Gościom” wystąpi 457 młodych artystów z naszego województwa. Podsumowując – w kulminacyjnym momencie na Festiwalu ugościmy ponad 900 osób!
Jutro na Festiwalu (11.07)
Od jutra w Kieleckim Centrum Kultury rozpoczynają się przeglądy konkursowe (dokładny harmonogram przeglądów znajdą Państwo na stronie: https://www.wiatraczek.pl/program-przegladow/), a co za tym idzie rywalizacja naszych uczestników o „Jodły” – czyli tradycyjne festiwalowe statuetki. Jest to dla uczestników bardzo ważny i pełen emocji czas, bo od tego jak się zaprezentują zależy czy ich występ pojawi się w programie Koncertu Galowego.
Ten dzień upłynie nam także pod znakiem intensywnych przygotowań do koncertu „Gospodarze-Gościom” w Amfiteatrze „Kadzielnia”. Nasi lokalni artyści będą szlifować swoje umiejętności, aby już w tę sobotę (13.07) pokazać uczestnikom oraz mieszkańcom Kielc jak świetnie radzą sobie na dużej scenie. W związku z pytaniami załączam także Państwu dokładniejszy program koncertów z wykazem dokładnych godzin oraz miejsc. Program koncertowy 2019
W razie wszelkich pytań, wątpliwości lub dodatkowych potrzeb pozostaję do Państwa dyspozycji.
Z harcerskim pozdrowieniem
Czuwaj!
phm. Agnieszka Stochmal
Rzecznik Prasowy 46. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu
Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2019
http://www.wiatraczek.pl
e: rzecznik@wiatraczek.pl t: 507 739 949