Komunikat o 48. Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej

Szanowni Państwo, 

już w lipcu tego roku odbędzie się 48. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Tegoroczny Wiatraczek zakręci się w terminie 8-18 lipca! 

Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej to wydarzenie od 47 lat organizowane przez ZHP Chorągiew Kielecką. Festiwal Harcerski jest wydarzeniem edukacyjnym oraz kulturalnym. Co roku biorą w nim udział zespoły artystyczne z Polski oraz zagranicy, w tym grupy polonijne.
W trakcie Festiwalu realizowane są: przeglądy konkursowe, warsztaty artystyczne, koncerty na Rynku w Kielcach, 2 koncerty w Amfiteatrze Kadzielnia, funkcjonuje Miasteczko Festiwalowe oferujące program edukacyjny dla dzieci i młodzieży z Kielc, powiatu kieleckiego oraz regionu świętokrzyskiego. Odbywają się także wydarzenia towarzyszące takie jak: konkurs filmowy i gala filmowa, przeglądy zespołów rockowych, koncerty zespołów rockowych, warsztaty edukacyjne prowadzone przez zaproszone instytucje kultury z Kielc.
Ponadto w czasie Festiwalu uczestnicy poznają historię i tradycję biorąc udział w wyjazdach turystycznych do najważniejszych miejsc na mapie naszego regionu. 

W trakcie tegorocznej edycji planowane są następujące kategorie artystyczne: 

  • muzyka
  • taniec
  • folklor
  • orkiestry dęte 
  • teatr 

Chętni mogą zgłosić się na Festiwal za pomocą dostępnego na stronie formularza, który można wypełnić do 10 kwietnia 2021 r.