Jan Paweł Kuryło – Konsultant Taneczny

Jan Paweł Kuryło – Konsultant Taneczny

W tym roku swój debiut na naszym festiwalu zaliczy Jan Paweł Kuryło – zawodowy tancerz i choreograf. Zajmie się pracą z grupami tanecznymi.

Urodził się w Krakowie i to tam uzyskał wykształcenie taneczne oraz zdobywał pierwsze doświadczenie zawodowe, m.in. w: programach telewizyjnych, teatrze oraz na koncertach. W 2005 r. po raz pierwszy występuje w Paryżu i właśnie tam kontynuuje rozwój swego warsztaty tanecznego. Kolejnym przystankiem na jego drodze okazuje się Montpellier na południu Francji, gdzie dołącza do Compangie Danse Anne-Marie Porras. Niewiele później wraz z Edilsonem Show przedstawia swoje spektakle na statku Bleufrance.

Po powrocie do Paryża zaczyna uczyć w Harmonic Dance Studio oraz tańczy dla kabaretów takich jak: Carousel de Paris, Diamond Blue oraz Nouvelle Eve. W tym samym czasie nadal szlifuje swoje umiejętności na różnego rodzaju warsztatach tanecznych (m.in. w Belgii). Pod wpływem Ohada Naharina zakochuje się w stylu Gaga Dance.

Jego doświadczenie, własny styl oraz świadomość ciała sprawiają, że w zeszłym roku zadebiutował na scenie Dixon Place Theater w w spektaklu “Don’t let mE GO” Floriana Frouctoso i otrzymał angaż na kolejny sezon.