Jacek Wazelin – konsultant taneczny

Jacek Wazelin – konsultant taneczny

Jacek Wazelin ponownie sprawdzi się jako konsultant taneczny na naszym festiwalu i weźmie pod swoje skrzydła naszych młodych tancerzy.

Jest absolwentem Studium Instruktorskiego Tańca Współczesnego w Poznaniu. Swoją przygodę taneczną rozpoczynał od tańca towarzyskiego i bardzo szybko odnosił w nim sukcesy. Dwukrotnie zdobył mistrzostwo Polski z formacją tańca latynoamerykańskiego Takt Zomar Chełm. Tańczył na deskach Teatru Muzycznego w Lublinie, potem zaangażowany był przy niemieckiej produkcji musicalowej “Mamma Mia Come Together”, początkowo jako tancerz, a następnie również jako kierownik baletu. Ma ogromne doświadczenie zarówno na scenach Polskich jak i zagranicznych – wystąpił na największych scenach Europy, aż w 350 spektaklach. Śmieje się, że w pewnym momencie swojego życia był specjalistą hotelowym – w związku z życiem na walizkach przez ciągłe wyjazdy. W 2005 r. był także tancerzem w niemieckiej produkcji musicalowej “West Side Story”.

Swoją sławę zawdzięcza niesamowitym choreografiom, które mogliście zobaczyć w programach takich jak: „You can dance – po prostu tańcz!“, „Bitwa na głosy”, „Mam talent”, czy „Szymon Majewski Show”.

Obecnie jest pedagogiem tańca oraz wykładowcą na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Uczestniczy też i wykłada na warsztatach tańca jazzowego, między innymi w Hamburgu, Dusseldorfie, Londynie, Wiedniu, Bremen i Paryżu. Był jurorem na wielu festiwalach tańca, jest także licencjonowanym sędzią performing arts. Realizuje choreografie dla teatrów dramatycznych oraz do reklam i pokazów mody. Współpracował z firmami takimi jak: Sunset Suits, Big Star, Dior, Red Star, Knorr, Radio Zet, Bank Pocztowy, Play oraz wiele innych.

Swoją pasję taneczną z sukcesami łączy z zaangażowaniem menadżerskim w kulturalne, artystyczne i estradowe projekty.