Elżbieta Zapendowska – Konsultantka Muzyczna

Elżbieta Zapendowska – Konsultantka Muzyczna

W tym roku swój debiut na naszym Festiwalu przeżyje Elżbieta Zapendowska! 

Zajmie się młodymi wokalistami, którzy być może podobnie jak jej wcześniejsi uczniowie wyrosną na gwiazdy. Bowiem Pani Zapendowska uczyła śpiewu wykonawców takich jak: Edyta Górniak, Maryla Rodowicz, Dorota „Doda” Rabczewska, Natasza Urbańska, Katarzyna Zielińska, Katarzyna Groniec, Mela Koteluk, Ryszard Rynkowski, Robert Janowski czy Łukasz Zagrobelny.

Elżbieta Zapendowska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Warszawie. Swoją przygodę ze sztuką zaczynała od bycia adeptką Państwowego Teatru Lalek w Wałbrzychu oraz nauki gry na fortepianie. W trakcie studiów samodzielnie skomponowała kilka utworów i właśnie wtedy zrozumiała, że nie czuje się dobrze w roli artystki. Pokochała jednak ocenianie muzyki. W późniejszych latach prowadziła klasy wokalne Końskich, Jaworkach i wielu innych miejscowościach. Prowadzi także własną Szkołę Piosenki. Jednak prawdziwą sławę polskiego krytyka muzycznego oraz specjalistki od emisji głosu przyniosła jej działalność telewizyjna. Od 2002 roku pełniła funkcję jurora w programach muzycznych takich jak: „Idol”, „Jak oni śpiewają“, „Must Be the Music. Tylko muzyka”. W 2008 roku była jurorem na Międzynarodowym Festiwalu „Carpathia” w Rzeszowie.

Elżbieta Zapendowska zasłynęła jako osoba bardzo surowa, ale sprawiedliwa w swoich ocenach. Jak myślicie – jak oceni naszych uczestników?

fot. ZOOM