Zbigniew Piasecki – Konsultant Muzyczny

Zbigniew Piasecki – Konsultant Muzyczny

W tym roku ponownie zawita u nas Zbigniew Piasecki, który będzie dzielił się wskazówkami z wokalistami.

Ukończył on Wyższą Szkołę Muzyczną w Łodzi i już w czasach studenckich rozpoczął swoją działalność w kabarecie „Errata”. W tym czasie kierował także harcerskim zespołem „Na rozdrożu”, co poskutkowało objęciem przez niego funkcji instruktora ds. muzyki Komendy Chorągwi Łódzkiej ZHP.

Pracował także z chórem łódzkiego Stowarzyszenia Śpiewaczego „Echo”, dyrygował żeńskiemu chórowi „Esperanto”, a także angażował się w niezliczoną ilość artystycznych projektów.
Już od 1990 roku jest związany z zespołem „Pędziwiatry” – jest ich kompozytorem, instruktorem wokalnym oraz konferansjerem.

Przez cały okres swojej działalności zajmuje się komponowaniem utworów, na swoim koncie ma hity takie jak: „Piosenka rajdowa”, „Harcerzem być”, „Ogniska Czar”, „I znów jesteśmy razem” czy „Optymistyczny deszcz”. Jego kompozycje ukazywały się w „Świecie Młodych”, „Poradniku Muzycznym”, „Wychowaniu Muzycznym w Szkole”, „Zagraj to sam”, „Śpiewniczku bieszczadniczku” i wielu innych. Wydał także autorski śpiewnik „Druhna nutka”.

Od kilku lat związany z Harcerskim Festiwalem Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach jako juror oraz konsultant wokalny. Przez lata był także kierownikiem muzycznym Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej, Młodzieżowej i Harcerskiej w Siedlcach.

Z swoją działalność artystyczną był wielokrotnie odznaczany, najważniejszą nagrodą jest odznaka „Zasłużony działacz kultury” z 2003 roku.

Obecnie współpracuje i koncertuje po Polsce i świecie z zespołem „ Pędziwiatry”  Prowadzi zajęcia muzyczne w Prywatnej Szkole Podstawowej i Gimnazjum Krzysztofa Augustyniaka. Do 2018 roku był stałym muzykiem oraz kompozytorem kabaretu „Kapota”.