Tomasz Rowiński – Szef Konsultantów Tanecznych

Tomasz Rowiński – Szef Konsultantów Tanecznych

Tomasz Rowiński po raz kolejny będzie pełnił funkcję szefa konsultantów tanecznych.

Choreograf, tancerz zawodowy, reżyser. Posiada uprawnienia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, członek Związku Artystów Scen Polskich w Warszawie, sędzia. Jako tancerz występował w największych Polskich telewizyjnych i teatralnych produkcjach.

Nagrodzony przez: Prezydenta Miasta Kielc oraz Marszałka województwa świętokrzyskiego za dorobek artystyczny oraz upowszechnianie kultury dzieci i młodzieży. Uhonorowany nagrodą Miasta Kielce.

Swój warsztat rozwijał, szkoląc się w najlepszych szkołach tańca w Polsce, Paryżu i Nowym Jorku. Wieloletni wykładowca na kursach i warsztatach m.in. Instruktorskich Kursach Kwalifikacyjnych w Polsce. Na co dzień choreograf i właściciel Studia Tańca i Stylu „Rewanż” w Kielcach. Choreograf wielokrotnych Mistrzów Polski oraz Mistrzów Europy i Świata w kategorii Show Dance, przez lata związany z Polską Federacją Tańca, Polskim Związkiem Tańca oraz International Dance Organization, a obecnie z World Artistic Dance Federation. Wykształcił liczne pokolenie instruktorów i choreografów w Polsce.

Od 2004 roku jest głównym choreografem koncertu „Gospodarze – Gościom” podczas Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach.

W latach 2008-2018 roku odpowiadał za reżyserię wielu imprez na terenie województwa świętokrzyskiego m.in. finału wyborów Miss Polonia Ziemi Świętokrzyskiej. Współorganizator „I Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca” oraz „Gali Mistrzów Tańca” w Zagnańsku, na którą przyjechały czołowe zespoły z kraju oraz najlepsi tancerze tańca towarzyskiego Polsat oraz TVN.

Tomasz Rowiński na 46. Festiwalu będzie prowadził zajęcia z techniki SHOW-DANCE i MODERN-JAZZ. Nowością będą także konsultacje w zakresie dramaturgii i choreografii zespołów tanecznych – wszystkie style oprócz folkloru i modern-folku – dla chętnych choreografów i zespołów uczestniczących w Festiwalu.