Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej to także muzyka rockowa. Zachęcamy do udziału w MDR, czyli Międzynarodowym Przeglądzie Młodzi Dobrze ROCKujący oraz Akcji Największy Zespół ROCKowy – NZR.

Akcja Największy Zespół ROCKowy to jedna z najnowszych inicjatyw składających się na program Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej „Wiatraczek”. Główny cel akcji  NZR to wspólny muzyczny wykon wybranego utworu przez jak największą liczbę gitarzystów, perkusistów oraz wokalistów. Każdego roku staramy się pobijać swój własny rekord liczby uczestników. W minionych latach grali z nami Jacek Królik, Jarosław Kisiński, Jacek Dyląg oraz Artur Gadowski!

Więcej informacji o akcji Największy Zespół ROCKowy tutaj.

Międzynarodowy Przegląd Młodzi Dobrze ROCKujący jest konkursem otwartym, w którym mogą brać udział zespoły grające szeroko pojętą muzykę rockową. W jury przeglądów zasiądą profesjonalni muzycy i nauczyciele. MDR to także możliwość zaprezentowania swojego zespołu podczas koncertu na scenie Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej na Kieleckim Rynku.