Komunikat prasowy – podsumowanie 47. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej

Szanowni Państwo,
dobiegł końca 47. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Za nami podsumowanie, czyli Akcja Największy Zespół ROCKowy On-Line. Muzycy i wokaliści z całego kraju połączyli się z nami, aby wspólnie wykonać utwory: „Chcemy być sobą”, „Kocham Wolność” oraz „Teksański” – to była moc! Następnie na scenie zagrały świętokrzyskie zespoły: Kakadu, Shapeles oraz Hash Cookie.
Sami możecie to zobaczyć na dostępnym zapisie koncertu: https://www.facebook.com/HFKMS/videos/763658584442689/
Zachęcamy także do korzystania z naszej koncertowej fotorelacji: https://www.flickr.com/photos/wiatraczek/albums/72157715160273458
Tegoroczny Festiwal był niemałym wyzwaniem organizacyjnym – w związku z trwającą pandemią COVID-19 zostaliśmy zmuszeni do przemodelowania całego programu wydarzenia. Zamiast spotkać się w Kielcach, pojechaliśmy do naszych uczestników i Wiatraczek zakręcił się w całej Polsce! W tym roku odbyły się: 3 moduły warsztatów artystycznych – Wiatraczek Świętokrzyski (moduł dla mieszkańców naszego województwa), Wiatraczek w podróży po Polsce (moduł dla zespołów z całego kraju) oraz Wiatraczek na Świecie (moduł internetowy skierowany do zespołów zagranicznych), 3 koncerty online, spektakl taneczny oraz gra miejska „Zakręceni na Kielce” dla mieszkańców oraz wszystkich odwiedzających nasze miasto.
W tym roku w warsztatach w Kielcach oraz na terenie Polski wzięło udział ok. 400 osób. Wiatraczek dotarł aż do 9 województw, a sztab organizacyjny pokonał ok. 7000 km.
Każdy biorący udział w Festiwalu zespół otrzymał specjalną, limitowaną zieloną jodłę – która stanie się symbolem tegorocznej, nietypowej edycji Wiatraczka.
Fotorelację z naszego Festiwalu znajdą Państwo na stronie: https://www.flickr.com/photos/wiatraczek
Wszystkie kroniki oraz inne materiały filmowe są dostępne na naszym Youtube: https://www.youtube.com/user/FestiwalKielce