Komunikat prasowy nr 8 (15.07)

Szanowni Państwo,
za nami Koncert Zespołów Wokalnych Krzykaśki oraz Krzykaśki Junior z Wrocławia. Dziewczyny przekazały nam mnóstwo pozytywnej, festiwalowej energii!
Relacja zdjęciowa z koncertu jest dostępna na stronie: https://www.flickr.com/photos/wiatraczek/albums/72157715105862563
Dziś na Festiwalu (15.07)
 
W Kielcach trwają warsztaty artystyczne w ramach modułu Wiatraczek Świętokrzyski w Domu Kultury „Białogon” oraz Domu Środowisk Twórczych. Od 9.30 do 16.30 zespoły wokalne oraz soliści pracują nad swoimi głosami z Aleksandrą Lipińską oraz Andrzejem Wolskim.
Wiatraczek w podróży po Polsce dotarł do Bielawy (woj. dolnośląskie), gdzie wokal będzie ćwiczyć Zespół Wokalny Fama oraz do Wrocławia (woj. dolnościąskie), gdzie pracować nad wokalem będą Zespoły Wokalne Krzykaśki i Krzykaśki Junior. Zespoły będą ćwiczyć z Katarzyną Lisowską – wokalistką, kompozytorką, trenerką wokalną oraz pedagogiem. Pani Kasia jest wykładowczynią na Katedrze Muzyki na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, a także prowadzi własną Szkołę Muzyczną „Melodia”. Wokalistka na stałe współpracuje z Andrzejem Piasecznym. Więcej informacji o Katarzynie Lisowskiej znajdą Państwo na stronie: https://www.wiatraczek.pl/ogolne/katarzyna-lisowska-konsultantka-muzyczna-2/
Nie stopują też tancerze. W Ciechanowie dla Formacji Tanecznej Freak Show zajęcia prowadzi Zofia Czechlewska. Swoją przygodę z tegorocznym Festiwalem zaczynają także Studio Tańca Traffic 2 z Gdańska oraz Da Capo Al Fine z Pucka i Władysławowa.
W Gdańsku zajęcia poprowadzi Mariusz Jasuwienias. Natomiast do Pucka i Władysławowa udała się Monika Wielińska –  tancerka, choreografka oraz licencjonowana instruktorka tańca. Była tancerką Kieleckiego Teatru Tańca, a obecnie prowadzi własne Studio Tańca i Rozwoju Ruchowego 3 YOUR MIND. Więcej informacji o Pani Monice znajduje się na stronie: https://www.wiatraczek.pl/ogolne/monika-wielinska-konsultantka-taneczna-2/
Jutro na Festiwalu (16.07)
 
Od 9.30 do 16.30 w ramach modułu Wiatraczek Świętokrzyski wokaliści będą się szkolić w Domu Kultury „Białogon” oraz Domu Środowisk Twórczych. Warsztaty poprowadzą Aleksandra Lipińska (DKB) oraz Andrzej Wolski (DŚT).
Wiatraczek w podróży po Polsce będzie kontynuował swoje warsztaty w Bielawie, Wrocławiu, Ciechanowie, Gdańsku, Pucku i Władysławowie.
O 20.00 zaprosimy widzów na coś czego jeszcze nie było na naszym Festiwalu. Wszyscy chętni będą mieli możliwość obejrzeć na naszym Fanpage transmisję Spektaklu Tanecznego „W Pułapce”, którego reżyserem jest nasz konsultant – Mariusz Jasuwienias.
To będzie niesamowite widowisko – nie może tam Państwa zabraknąć.