Komunikat prasowy nr 7 (14.07)

Szanowni Państwo,
młodzi wokaliści i tancerze wkładają mnóstwo pracy, aby doskonalić swoje umiejętności w ramach warsztatów artystycznych na 47. Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej.
Dziś na Festiwalu (14.07)
 
Dzieci i młodzież ponownie szkolą się w ramach Wiatraczka Świętokrzyskiego. Dziś od 9.30 do 16.30 w Domu Kultury „Białogon” pod okiem Aleksandry Lipińskiej ćwiczą soliści oraz zespoły wokalne. W Kieleckim Centrum Kultury od 14.00 do 16.00 tancerze z Akademii Tańca Kamili Drezno szkolą swój warsztat z Anną Budnicką – tancerką, pedagogiem tańca jazzowego i klasycznego, choreografem. Pani Anna od lat jest związana z Kieleckim Teatrem Tańca i od 10 lat uczy w Szkole Tańca Kieleckiego Teatru Tańca. Więcej o konsultancie znajdą Państwo na stronie: https://www.wiatraczek.pl/ogolne/anna-budnicka-konsultantka-taneczna-2/
Wiatraczek w podróży po Polsce dociera do kolejnych miejscowości. Dziś warsztaty taneczne dotarły do Ciechanowa (woj. mazowieckie). Formacja Artystyczna Freak Show będzie uczyć się od naszej konsultantki – Zofii Czechlewskiej. W tym samym czasie trwają ostatnie warsztaty Zespołu Małe Musicale, które ćwiczą wokal ze Zbigniewem Piaseckim.
Dzisiaj zapraszamy Państwa na kolejny festiwalowy koncert. O 20.00 online zagrają Zespoły Wokalne Krzykaśki i Krzykaśki Junior z Wrocławia. Zespół powstał wiosną 2007 roku i niemal od początku swojego istnienia pojawia się na Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, dziewczyny niejednokrotnie były też jego laureatkami.
Dziś posiadają także tytuł Zespołu Reprezentacyjnego Chorągwi Dolnośląskiej ZHP i mają na swoim koncie nagrody z wielu Festiwali Harcerskich, takich jak: Festiwal „Wiosenne Czarowanie”, Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Bumerang”, czy Festiwal Piosenki Harcerskiej i Zuchowej „Eudriella” i wiele innych.
Gwarantujemy, że na koncercie dziewczyny dadzą z siebie wszystko i będzie to pamiętny występ!
Koncert będzie dostępny o 20.00 na naszym facebookowym fanpage – https://www.facebook.com/HFKMS/
Jutro na Festiwalu (15.07)
 
Od jutra wystartuje kolejny punkt w ramach Wiatraczka Świętokrzyskiego. Oprócz zajęć dla solistów i zespołów wokalnych z Aleksandrą Lipińską w Domu Kultury „Białogon”, rozpoczną się zajęcia dla solistów z Andrzejem Wolskim w Domu Środowisk Twórczych. W obu miejscach zajęcia będą trwały od 9.30 do 16.30.
Kontynuowana będzie także trasa Wiatraczka w podróży po Polsce. Nasi konsultanci zawitają w Bielawie oraz Wrocławiu (woj. dolnośląskie), Gdańsku oraz Pucku i Władysławowie (woj. pomorskie). Nadal będą trwały zajęcia w Ciechanowie (woj. mazowieckie).
Przypominamy także, że coraz mniej czasu zostało, aby dołączyć do Gry Miejskiej „Zakręceni na Kielce”. Jest ona stworzona z myślą o mieszkańcach Kielc oraz turystach odwiedzających stolicę naszego województwa, ponieważ pozwala zwiedzić najważniejsze miejsca w naszym mieście.
Regulamin uczestnictwa oraz mapa z zaznaczonymi punktami programowymi do realizacji jest dostępna na stronie: http://www.wiatraczek.pl/gra/