Komunikat prasowy nr 6 (13.07)

Szanowni Państwo,
pierwsze limitowane zielone Jodły już rozdane, ale to nie zmienia faktu, że w innych częściach kraju czekają na nas kolejne zespoły! W tym roku organizatorzy pokonają razem ok. 7000 km, żeby dotrzeć do wszystkich biorących udział w 47. Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej.
Dziś na Festiwalu (13.07)
 
Dziś zdecydowanie najaktywniejszym modułem jest Wiatraczek w podróży po Polsce, ponieważ w Warszawie pod okiem Zbigniewa Piaseckiego swój wokal szkoli Zespół Małe Musicale. W tym samym czasie powoli z tegorocznym Festiwalem żegna się Zespół Taneczny Koralik z Przemyśla.
Kielczanie wciąż mają możliwość dołączyć do Gry Miejskiej „Zakręceni na Kielce”. Gra polega na odnalezieniu i zrealizowaniu 10 punktów na terenie Kielc. Na najlepszych graczy, którzy prześlą dowody realizacji zadań najpóźniej do 19.07 czekają atrakcyjne nagrody. Regulamin oraz mapa gry są dostępne na stronie: http://www.wiatraczek.pl/gra/
Jutro na Festiwalu (14.07)
 
Już jutro do Kielc powróci Wiatraczek Świętokrzyski! Od 9.30 do 16.30 młodzi wokaliści oraz zespoły wokalne będą ćwiczyć w Domu Kultury „Białogon” pod okiem Aleksandry Lipińskiej.
Nie próżnuje też Wiatraczek w podróży po Polsce. Będzie to ostatni dzień warsztatów dla warszawskiego Zespołu Małe Musicale. W tym samym czasie festiwalowa energia dotrze do Ciechanowa (woj. mazowieckie), gdzie zespół Freak Show rozpocznie warsztaty taneczne z Zofią Czechlewską – solistką, pedagogiem i choreografem. Ekspertką w dziedzinie baletu z wielkim doświadczeniem w tańcach ludowych oraz narodowych. Pani Zofia jest założycielką Szkoły Tańców Polskich oraz autorką niezliczonych publikacji dotyczących tańca i folkloru, jest także autorką wielu spektakli, projektów artystycznych oraz choreografii. Więcej o konsultantce znajdą Państwo na stronie: https://www.wiatraczek.pl/ogolne/zofia-czechlewska-konsultantka-folkloru/
Ponownie zaprosimy na 20.00 przed ekrany komputerów na Koncert Zespołu Krzykaśki z Wrocławia. Dziewczyny od wielu lat są stałymi bywalczyniami Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej i mają na swoim koncie mnóstwo złotych, srebrnych oraz brązowych Jodeł. Zapowiada się bardzo energetyczny wieczór, więc koniecznie zapraszamy do spędzenia go razem z nami.
Koncert będzie emitowany o 20.00 na naszym facebookowym fanpage – https://www.facebook.com/HFKMS/