Komunikat prasowy nr 5 (12.07)

Szanowni Państwo,
pierwsze zespoły kończą swoją przygodę z 47. Międzynarodowym Harcerskim Festiwalem Kultury Młodzieży Szkolnej. Przypominamy, że w związku z pandemią zdecydowaliśmy się, że w tym roku to nasz Festiwal odwiedzi uczestników – dlatego z blisko 400 uczestnikami spotkamy się aż w 9 województwach!
Dziś na Festiwalu (12.07)
 
Już dziś po ostatnich warsztatach pożegnamy się z Słubicami oraz Piotrkowem Trybunalskim, a Wiatraczek wyruszy w dalszą podróż.
Jednak zanim to nastąpi Rytmos, Mały Rytmos, Maxi Aerobik oraz Perła otrzymają limitowane Zielony Jodły, które są symbolicznym podziękowaniem za udział w tegorocznym Festiwalu.
Nadal trwają warsztaty Zespołu Tanecznego „Koralik” w Przemyślu (woj. podkarpackie).
Przypominamy także, że gorąco zachęcamy do udziału w Grze Miejskiej „Zakręceni na Kielce”. Więcej informacji o grze znajduje się na stronie: https://www.wiatraczek.pl/gra/
Jutro na Festiwalu (13.07)
Wiatraczek w podróży po Polsce dotrze do kolejnego województwa – tym razem zajęcia wokalne w Pałacu Młodzieży w Warszawie rozpocznie zespół Małe Musicale. Ich warsztaty poprowadzi Zbigniew Piasecki – muzyk, kompozytor, pedagog. Jest on dyplomowanym nauczycielem muzyki, który działał w kabarecie, a także kierował zespołem „Na rozdrożu”. Napisał piosenki znane wszystkim harcerzom, takie jak: „Piosenka Rajdowa”, czy „Harcerzem być”. Więcej informacji o konsultancie znajdą Państwo na stronie: https://www.wiatraczek.pl/ogolne/zbigniew-piasecki-konsultant-muzyczny-2/