Komunikat prasowy nr 4 (11.07)

Szanowni Państwo,
za nami wspaniały koncert Manufaktury Piosenki Harcerskiej „Wartaki”, który otworzył 47. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Była to świetna okazja, żeby poczuć harcerską duszę naszego Festiwalu.
Dziś na Festiwalu (11.07)
 
Festiwal rozkręca się na dobre – dziś warsztaty odbywają się aż w 4 województwach. Oprócz kieleckich solistów pod opieką Aleksandry Lipińskiej, swój wokal z Andrzejem Wolskim ćwiczą zespoły Rytmos i Mały Rytmos (Słubice, woj. lubuskie).  Tancerze z zespołów Maxi Aerobik oraz Perła (Piotrków Trybunalski, woj. łódzkie) szkolą się z Mariuszem Jasuwieniasem, a Zespół Taneczny Koralik (Przemyśl, woj. podkarpackie) trenuje pod okiem Moniki Jakubowskiej.
Dziś rozpoczyna się także Gra Miejska „Zakręceni na Kielce”. Chcemy w ten sposób zaanimować w bezpieczny sposób mieszkańców Kielc i okolic, którzy zawsze są istotną częścią naszego wydarzenia. Wszyscy chętni mogą dołączyć do gry poprzez zrealizowanie zadań ukrytych na terenie naszego miasta. Zadania są ukryte na QRkodach, które można znaleźć przy różnych kieleckich instytucjach – są one powiązane tematycznie z historią naszego miasta. Uczestnicy mogą grać indywidualnie lub w zespołach liczących max. 4 osoby. Zapraszamy do udziału!
Na najlepszych graczy czekają atrakcyjne nagrody!
Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem gry oraz z mapą na której znajdują się punkty programowe: https://www.wiatraczek.pl/gra/
Jutro na Festiwalu (12.07)
 
To będzie już ostatni dzień warsztatowy dla Zespołów: Rytmos, Mały Rytmos, Maxi Aerobik oraz Perła. Uczestnicy zostaną uhonorowani specjalną zieloną „Jodłą”, która jest symbolem 47. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej.