Komunikat prasowy nr 3 (10.07)

Szanowni Państwo,
pierwszy dzień warsztatów już za nami – zajęcia były bardzo intensywne, a uczestnicy wiele się z nich nauczyli. Na efekty pracy tegorocznych uczestników nie muszą Państwo długo czekać – już dziś o 20.00 warsztatowicze z Manufaktury Piosenki Harcerskiej „Wartaki” wystąpią na Koncercie Rozpoczynającym 47. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej.
Zdjęcia z zajęć Wartaków są dostępne na stronie: https://www.flickr.com/photos/wiatraczek/sets/72157715029490022/
Dziś na Festiwalu (10.07)
 
Soliści z województwa świętokrzyskiego szkolą swój wokal pod nadzorem Aleksandry Lipińskiej.
Wiatraczek w podróży po Polsce wyrusza w swoją dalszą drogę. Dziś odbędą się następujące zajęcia:
  • w Mikorzynie (woj. wielkopolskie) Manufaktura Piosenki Harcerskiej „Wartaki” będzie ćwiczyć swoje umiejętności wokalne pod okiem Andrzeja Wolskiego;
  • w Słubicach (woj. lubuskie) zespoły Rytmos i Mały Rytmos również przećwiczą swój wokal z Andrzejem Wolskim;
  • w Piotrkowie Trybunalskim (woj. łódzkie) zespoły Maxi Aerobik oraz Perła będą szlifować swoje umiejętności taneczne z Mariuszem Jasuwieniasem.
O 20.00 zapraszamy na Koncert Rozpoczynający 47. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Zagra dla nas Manufaktura Piosenki Harcerskiej „Wartaki” z Koła.
Jest to harcerski zespół wokalno-instrumentalny o statusie Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Chorągwi Wielkopolskiej ZHP, który zagrał już ponad 1500 koncertów w Polsce oraz za jej granicami.
Ciekawostką jest, że Wartaki to jedyny zespół, który pojawił się na pierwszej edycji Wiatraczka i do dziś jego kolejne pokolenia aktywnie uczestniczą w życiu Festiwalu – niejednokrotnie byli laureatami festiwalowych jodeł.
Więcej informacji o zespole znajdą Państwo na stronie: http://www.wartaki.pl/
Koncert będzie można obejrzeć już dziś o 20.00 na naszym Facebooku: https://www.facebook.com/HFKMS/
Jutro na Festiwalu (11.07)
 
Warsztaty artystyczne to w tym roku bardzo istotny element festiwalu. Dlatego na Wiatraczku Świętokrzyskim Aleksandra Lipińska nadal pracuje z dziećmi i młodzieżą nad ich umiejętnościami wokalnymi.
Młodzi wokaliści szkolą się także w ramach Wiatraczka w podróży po Polsce. W Słubicach (woj. lubuskie) zespoły ćwiczą pod okiem Mariusza Jasuwieniasa – choreografa, tancerza i reżysera. Ma on bogate doświadczenia związane z reżyserią, ale brał także udział w wielu programach telewizyjnych. Był finalistą I edycji „You Can Dance – Po Prostu Tańcz”. Więcej informacji o konsultancie znajdą Państwo na stronie: https://www.wiatraczek.pl/ogolne/mariusz-jasuwienas-konsultant-taneczny-2/
Wiatraczek dotrze także do Przemyśla (woj. podkarpackie), gdzie z warsztatami będzie pracowała Monika Jakubowska – tancerką, instruktorką tańca współczesnego i choreografką. Współpracowała z wieloma teatrami tanecznymi, a na swoim koncie ma występy w licznych projektach, spektaklach. Więcej informacji o Monice Jakubowskiej znajdą Państwo na stronie: https://www.wiatraczek.pl/ogolne/monika-jakubowska-konsultantka-taneczna/
Tego dnia rozpocznie się także Gra Miejska „Zakręceni na Kielce” – jest to doskonała okazja, żeby włączyć się w tegoroczny Festiwal. Każdy chętny będzie mógł indywidualnie lub w patrolach max. 4 osobowych spróbować swoich sił na 10 punktach patrolowych na terenie Kielc. Gra potrwa od 11 do 19 lipca. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody!
Regulamin oraz mapę gry znajdą Państwo na stronie: http://www.wiatraczek.pl/gra/