Komunikat prasowy nr 11 (18.07)

Szanowni Państwo,
już coraz bliżej zakończenie 47. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. W tym roku Festiwal ze względu na epidemię COVID-19 musiał zmienić swoją formułę – uczestnicy mieli możliwość wziąć udział w warsztatach artystycznych w ramach modułów: Wiatraczek Świętokrzyski, Wiatraczek w podróży po Polsce oraz Wiatraczek na świecie. Wszyscy chętni mogli brać udział w koncertach online oraz spektaklu tanecznym. Przed nami jeszcze podsumowanie tegorocznego Festiwalu – już 19 lipca zapraszamy na Akcję Największy Zespół ROCKowy On-Line.
Przypominamy, że zdjęcia z tegorocznego Festiwalu znajdą Państwo na stronie: https://www.flickr.com/photos/wiatraczek
Dziś na Festiwalu (18.07)
 
Wiatraczek w podróży po Polsce kręci się w Darłowie, gdzie Studio Taneczno-Wokalne Revoltade ćwiczy pod okiem Mariusza Jasuwieniasa.
Organizatorzy intensywnie przygotowują się do Akcji Największy Zespół ROCKowy On-Line. W tym roku ze względów bezpieczeństwa cały event jest przeniesiony do Internetu. Wszyscy chętni będą mogli się dołączyć, aby wspólnie z nami wykonać utwory przewodnie tegorocznej edycji: „Chcemy być sobą”, „Kocham wolność” oraz „Teksański”. Po wszystkim będziemy mieli okazję posłuchać świętokrzyskich zespołów rockowych: Kakadu, Shapeles i Hash Cookie!
Instrukcje dotyczące przyłączania się do akcji oraz materiały do nauki piosenek znajdują się na stronie: https://www.wiatraczek.pl/nzr/
To także już ostatnia okazja dla Kielczan, aby włączyć się w Grę Miejską „Zakręceni na Kielce”. Tylko do niedzieli zbierane są potwierdzenia realizacji punktów programowych – na najlepsze patrole czekają atrakcyjne nagrody!
Regulamin wydarzenia oraz mapa gry są dostępne: https://www.wiatraczek.pl/gra/
Jutro na Festiwalu (19.07)
Już jutro o 20.00 zagra Największy Zespół ROCKowy! W tym roku koncert będzie transmitowany online na naszym facebooku: https://www.facebook.com/HFKMS/
Gorąco zapraszamy do udziału wszystkich wokalistów, gitarzystów, perkusistów oraz innych, którym w duszach gra rock. Co trzeba zrobić, aby do nas dołączyć?
Wystarczy obejrzeć nasze materiały i nauczyć się grać tegoroczne utwory (https://www.wiatraczek.pl/nzr/), pobrać przeglądarkę Google Chrome lub aplikację Microsoft Teams i w niedzielę o 19.30 pojawić się na próbie online (https://bit.ly/nzr-dla-grajacych)!