Komunikat prasowy nr 1 (8.07)

Szanowni Państwo,
z przyjemnością informujemy, że już jutro rozpoczyna się 47 Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. W tym roku Wiatraczek będzie się kręcił w terminie 9-19.07.2020 r. W formach warsztatowych weźmie udział ponad 400 osób!
Tegoroczna edycja Festiwalu będzie inna niż wszystkie pozostałe. W związku z aktualną sytuacją na świecie musieliśmy zmodyfikować dotychczasowy program, byliśmy zmuszeni do rezygnacji z korowodu oraz koncertów na Rynku oraz w Amfiteatrze Kadzielnia. Mimo tego, w tym roku odbędą się: warsztaty artystyczne, koncerty online, spektakl taneczny oraz gra miejska.
Aktualny program 47 Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej: 47 MHFKMS – PROGRAM
Jutro na Festiwalu (9.07)
 
Już jutro rozpoczną się moduły warsztatów artystycznych: Wiatraczek Świętokrzyski oraz Wiatraczek w podróży po Polsce.
Wiatraczek Świętokrzyski:
W Kielcach w Domu Kultury „Białogon” w godzinach 9.30-16.45 odbędą się pierwsze warsztaty wokalne dla solistów prowadzone przez Aleksandrę Lipińską.
Wiatraczek w podróży po Polsce:
Już jutro wystartuje także podróż naszych festiwalowych konsultantów. Pierwsze zajęcia odbędą się w Mikorzynie i weźmie w nich udział Manufaktura Piosenki Harcerskiej WARTAKI z Koła. Warsztaty poprowadzi Andrzej Wolski. To właśnie ten zespół otworzy koncertem 10.07 tegoroczny Festiwal.