Harcerska Wiosna Kulturalna 2019 – wyniki

Szanowni Państwo,

Poniżej znajdziecie wyniki I dnia prezentacji konkursowych:

Zespoły:
1 Miejsce – Arytmia – Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Szczekocinach
2 Miejsce – Gadułki – Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Szczekocinach
3 Miejsce – Perłowe Nutki – Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznie
Wyróżnienie – Morena – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Baryczy

Duety:
1 Miejsce – Duet Siostry Emilia i Nikola Kozioł – Liceum Ogólnokształcące w Kazimierzy Wielkiej
2 Miejsce – “Córy Daniela” Maja i Amelia Zagrodzkie – Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Kielcach
3 Miejsce – Hanna i Apolonia Jakubczyk – MDK Kielce
Wyróżnienie – Kinga Czerws i Mikołaj Davis – Publiczna Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Siesławicach

Soliści – Placówki Kultury klasy 0-3 SP:
1. Miejsce – Apolonia Jakubczyk – DK Zameczek
2. Miejsce – Weronika Gumuła – Opatowski Ośrodek Kultury
3. Miejsce – Hanna Jakubczyk – MDK Kielce
Wyróżnienie – Weronika Sornat – MDK Kielce

Soliści – Placówki Kultury klasy 4-7 SP:
1. Miejsce – Zuzanna Bera – MDK Kielce
2. Miejsce – Adam Bulski – MDK Kielce
3. Miejsce – Martyna Cieśla – MDK Kielce
Wyróżnienie – Zofia Kwaśniewska – DK Zameczek Kielce i Aleksandra Gąska – MDK Kielce

Soliści – Placówki Kultury 14+:
1. Miejsce – Urszula Szumska – MDK Kielce
1. Miejsce – Karolina Pękalska – DK Zameczek Kielce
2. Miejsce – Bartosz Chudzicki – MDK Kielce
3. Miejsce – Julia Skrzeczyna – Miejsko – Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie
3. Miejsce – Wiktoria Gawron – MDK Kielce
Wyróżnienie – Weronika Piasecka – DK Białogon Kielce, Paweł Cieplewicz – Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Szczekocinach, Zuzanna Chrabąszcz – MDK Kielce

Soliści kat. harcerska:
1. Miejsce – Letycja Łyszczarz – Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie
2. Miejsce – Lena Spadło – Szkoła Podstawowa im. K. i J. Spytków w Mircu
3. Miejsce – Zuzanna Roter – Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Wodzisławiu
Wyróżnienie: Natalia Bednarska – Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Wodzisławiu, Iga Podsiedlik – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Gnojnie

Zespoły kat. harcerska:
1. Miejsce – “Wilczyce” – Hufiec ZHP Starachowice
2. Miejsce – Zespół Zuchowo – Harcerski – Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie
3. Miejsce – 74 Gromada Zychowa “Laskowe Orzeszki” – Szkoła Podstawowa im. P. Ściegiennego w Bęczkowie
Wyróżnienie – “Nadwiślańskie Trampy” – Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. J. Poniatowskiego w Annopolu

Soliści Placówki Szkolne klasy 0-3:
1. Miejsce – Sandra Grabowska – Szkoła Podstawowa nr 27 w Kielcach
2. Miejsce – Michalina Cedro – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Masłowie
3. Miejsce – Maja Sikora – Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Kielcach
3. Miejsce – Lena Dobek – Szkoła Podstawowa im. ks. Piotra Ściegiennego w Bilczy
Wyróżnienie – Natalia Polkowska – Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki w Szczekocinach

Soliści Placówki Szkolne klasy 4-7:
1. Miejsce – Zofia Baran – Szkoła Podstawowa w Sukowie
2. Miejsce – Joanna Orłowicz – I Społeczna Szkoła Podstawowa im. M. Reja w Kielcach
2. Miejsce – Laura Kosela – Szkoła Podstawowa nr 31 im. H. Sienkiewicza w Kielcach
3. Miejsce – Stefania Dudała – Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Kielcach
3. Miejsce – Roksana Podsiadło – Szkoła Podstawowa w Belnie
Wyróżnienie – Natalia Wróbel – Szkoła Podstawowa im. J. Piłsudskiego w Opatowcu

Soliści Placówki Szkolne 14+:
1. Miejsce – Izabela Drogosz – II Liceum Ogólnokształcące im. J. Śniadeckiego w Kielcach
2. Miejsce – Nikola Wróbel – Liceum Ogólnokształcące im. M.C. Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej
3. Miejsce – Nikola Heromińska – I Liceum Ogólnokształcące im. St. Żeromskiego w Kielcach
3. Miejsce – Wioletta Kwapisz – Szkoła Podstawowa im. K. i J. Spytków w Mircu
3. Miejsce – Zuzanna Omasta – Liceum Ogólnokształcące w Pińczowie
Wyróżnienie – Urszula Stachura – Powiatowy Zespół Szkół w Łopusznie, Gabriel Witkowski – Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Pierzchnicy, Julia Zielińska – Szkoła Podstawowa w Bielinach

Zdjęcia z prezentacji konkursowych znajdziecie tutaj.

Zdobądź nominację do Koncertu „Gospodarze-Gościom” – Harcerska Wiosna Kulturalna startuje!

Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecka im. Stefana Żeromskiego oraz Dom Kultury „Białogon” w Kielcach zapraszają wokalistów oraz zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne działające w szkołach oraz placówkach upowszechniania kultur do udziału w Harcerskiej Wiośnie Kulturalnej 2019, która odbędzie się w dniach 10-11 maja w Domu Kultury „Białogon”. 

Harcerska Wiosna Kulturalna jest corocznym podsumowaniem pracy artystycznej drużyn, zespołów harcerskich, szkolnych, działających w placówkach upowszechniania kultury oraz wokalistów. Jest to wydarzenie kierowane do dzieci i młodzieży z regionu świętokrzyskiego, które ma inspirować do poszukiwań wartościowego repertuaru i form jego prezentacji.

Jednocześnie przeglądy Harcerskiej Wiosny Kulturalnej stanowią jedyne eliminacje do udziału w Koncercie „Gospodarze-Gościom” 46. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej 2019. Nominacja przyznana w czasie Harcerskiej Wiosny Kulturalnej jest przepustką na scenę Amfiteatru „Kadzielnia” w Kielcach.

Zachęcamy uczestników do wybierania utworów, które nawiązywać będą do tematyki harcerskiej i harcerskiego stylu życia, a także takich, które promują radosne podejście do życia oraz pozytywne wartości i postawy: kontakt z naturą i szacunek dla przyrody, przyjaźń, braterstwo, służbę dla społeczności i poświęcenie dla wspólnego dobra, przeżywanie przygód, wędrowanie i poznawanie świata. Takie utwory z pewnością będą cieszyć się uznaniem wśród jurorów tegorocznych przeglądów.

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 30 kwietnia 2019 roku.