Anna Budnicka – Konsultantka Taneczna, Klasyka

Anna Budnicka – Konsultantka Taneczna, Klasyka

Anna Budnicka po raz kolejny podejmie się trudu pracy jako konsultantka artystyczna. Zajmie się grupami tanecznymi.

Tancerka, pedagog tańca oraz choreograf. Pełniła funkcję kierownika baletu w Kieleckim Teatrze Tańca. W 2001 r. uzyskała tytuł zawodowego tancerza w Związku Artystów Scen Polskich, ukończyła Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny z dziedziny tańca współczesnego potwierdzony dyplomem Ministerstwa Kultury w Warszawie oraz uzyskała Nagrodę Prezydenta miasta Kielce za twórczość artystyczną, upowszechnianie i ochronę kultury.

W latach 1995 – 2010 tancerka solistka, pedagog tańca jazzowego i klasycznego w Kieleckim Teatrze Tańca, z którym związana jest od początków jego istnienia. Brała udział w 29 produkcjach KTT oraz 10 realizacjach telewizyjnych i estradowych. Obecnie pełni funkcję koordynatora d/s zespołów tanecznych w Szkole Tańca Kieleckiego Teatru Tańca, gdzie od 10 lat uczy dzieci i młodzież tańca klasycznego. Prowadzi warsztaty taneczne w zespołach na terenie całej Polski oraz sędziuje Ogólnopolskie Festiwale i Konkursy Taneczne.

Ważnym aspektem działalności Anny Budnickiej jest działalność pedagogiczna. Pełni funkcję pedagoga na międzynarodowych warsztatach tanecznych organizowanych przez Kielecki Teatr Tańca, warsztatach tanecznych w zespołach w całej Polsce, pedagoga tańca jazzowego, klasycznego oraz choreografa w zespołach Impuls działających przy KTT.