Andrzej Wolski – Szef Konsultantów Muzycznych

Andrzej Wolski – Szef Konsultantów Muzycznych

Andrzej Wolski to nasz szef konsultantów muzycznych. Od wielu lat związany z Festiwalem Harcerskim, znany i lubiany przez naszych młodych wokalistów.

Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach. Lider zespołu muzyki elektronicznej „EQ”, muzyk i wokalista pracujący z kabaretami „PIGWA SHOW” i „PIRANIA”. Do jego licznych doświadczeń artystycznych należy zaliczyć tourne artystyczne po USA, Kanadzie i Polsce w latach 1985-1992 z Kabaretem „Pigwa Show” oraz tourne artystyczne po USA, Kanadzie i Polsce w latach 1995-1998 z Kabaretem „Pirania”.

Od 1998 roku pracuje jako główny instruktor muzyczny w Domu Kultury „Zameczek”. Uznany w kraju i za granicą jako pedagog specjalizujący się w nauczaniu śpiewu estradowego dzieci i młodzieży. Podopieczni ze Studia Piosenki „AW” na swoim koncie mają 266 nagród. Przywieźli je z Polski, Estonii, Rosji, Hiszpanii, Włoch, Malty, Turcji, Ukrainy, Niemiec, Rumunii, Czech.

Za osiągnięcia pedagogiczne w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony kultury w 2010 roku został uhonorowany nagrodą II Stopnia przez Prezydenta Miasta Kielce Wojciecha Lubawskiego. W 2013 roku otrzymał Świętokrzyską Nagrodę Kultury od Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa w uznaniu dokonań wzbogacających dorobek kulturalny województwa świętokrzyskiego.