Andrzej Piaseczny – Konsultant Muzyczny

Andrzej Piaseczny – Konsultant Muzyczny

W tym roku w rolę konsultanta muzycznego wcieli się Andrzej Piaseczny – piosenkarz, autor tekstów.

Od najmłodszych lat interesował się on muzyką, śpiewał jeszcze w szkolnym zespole Cavatina. Po skończeniu liceum rozpoczął studia na WSP w Kielcach na kierunku wychowanie muzyczne. W 1992 roku przyłączył się do zespołu „Mafia” z którym nagrywał swoje pierwsze płyty. Rozwijał się też jako tekściarz – piosenka jego autorstwa „Krótka piosenka o miłości” stała się hymnem festiwalu w Jarocinie.

1995 rok przyniósł mu sławę na cały kraj dzięki płycie „Sax&Sex”. Początkowy plan zakładał, że będzie on autorem tekstów, jednak ostatecznie zaśpiewał prawie wszystkie piosenki. Płyta odniosła ogromny sukces. Kolejny rok, zaowocował albumem „FM”, który był też ostatnim albumem nagranym z zespołem „Mafia”.

W 1998 roku ukazał się pierwszy solowy album „Piasek”, który w kilka miesięcy otrzymał status „platynowej płyty”. Kolejne lata poskutkowały przygodą z aktorstwem – można było go zobaczyć w: „Złotopolskich”, spektaklu „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków” wystawianym w szczecińskiej operetce, roli Judasza w widowisku taneczno-muzycznym „Pasja” przygotowanym z okazji Wielkanocy przez artystów Filharmonii Świętokrzyskiej, Kielecki Teatr Tańca i chór „Fermata”.

W następnych latach współpracował z wieloma znanymi postaciami sceny muzycznej, takimi jak: Jan Borysewicz, Natalia Kukulska, Ewa Bem, Krzysztof Krawczyk, Robert Chojnacki, Artur Gadowski, Łukasz Zagrobelny, Seweryn Krajewski, Stanisław Soyka i wielu innych.

W 2001 wystąpił na Eurowizji w Kopenhadze, gdzie nie zdobył nagrody, ale po swoim występie otrzymywał liczne propozycje od zagranicznych wytwórni płytowych.

Kolejne lata owocowały albumami studyjnymi, takimi jak: „Piasek”, „Popers”, „Andrzej Piaseczny”, „Jednym tchem”, „15 dni”, „Spis rzeczy ulubionych”, „To co dobre”, „Kalejdoskop”, „O mnie”, „O tobie”, „O nas”, „50/50”. Jego płyty niejednokrotnie zyskiwały status „multiplatynowych” lub „platynowych”.

Andrzej Piaseczny jest także utalentowanym tekściarzem, który ma na swoim koncie bardzo wiele autorskich piosenek. Tworzy jednak nie tylko dla siebie, pisał teksty dla: Krzysztofa Krawczyka, Ewy Bem, Zespołu Offside, i wielu innych.

Na swoim koncie ma ogrom nagród związanych ze swoją działalnością artystyczną takich jak: „Bursztynowy słowik”, „Złoty dziób”, „SuperJedynki”, Telekamera w kategorii „Muzyka”, „Złoty Mikrofon”, „Srebne Otto” itp.

Otrzymywał też nagrody takie jak: „Gwiazda Dobroczynności” za udział w spocie „Porozmawiaj ze mną”, „Przyjaciel Zaczarowanego Ptaszka” – nagroda Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko”, czy „Gentelmen Roku 2010”.